Українці Франції - проти участі

Українці Франції - проти участі "політрука" Прилєпіна у Паризькому книжковому салоні

1512
Укрінформ
У Парижі 13 березня відкрився книжковий салон, до участі у якому запрошено російського письменника Захара Прилєпіна - учасника бойових дій на сході України на боці так званої ДНР. 

Про це повідомляє українське дипломатичне представництво у Франції на сторінці у Facebook.

Зазначається, що голова Репрезентативного комітету українських організацій Франції Тарас Горішний, звернувся з листом до французьких міністрів закордонних справ та культури щодо протесту проти участі Прилєпіна у Паризькому книжковому салоні.

"Ми висловлюємо своє глибоке здивування та цілковиту незгоду з участю Захара Прилєпіна в книжковому салоні та вважаємо, що керівництво Франції мусить заборонити його приїзд", - вказано в листі.

Очільник Репрезентативного комітету, посилаючись на публікації французької преси, доводить участь Прилєпіна в бойових діях на Сході, яку той зовсім не приховує. Зазначається, що в Україні проти цього письменника відкрито кримінальне провадження за тероризм та фінансування тероризму.

Читайте також: Через розбірки між "ЛНР" і "ДНР" у Донецьку гинуть цивільні

Посольство України у Франції звернулося до обох міністерств з відповідною дипломатичною нотою.

"В інтерв'ю російському телеканалу "Звезда" Прилєпін, сміливо порівнюючи себе з Денисом Давидовим та Лермонтовим, робить зневажливі натяки на загиблого Героя України Василя Сліпака. З незрозумілих причин, частина інтелектуалів Франції вважає можливим не бачити найманської діяльності літератора та її невідповідності стандартам міжнародного права", - прокоментувала ситуацію українська журналістка, яка працює в Парижі, Алла Лазарева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-