У Таллінні урочисто відзначили Шевченківський день

У Таллінні урочисто відзначили Шевченківський день

Фото
1916
Укрінформ
Українці Естонії відсвяткувала 204-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка на традиційному місці – біля Шевченківського дуба та пам’ятного каменя.

Про це розказала кореспонденту Укрінформу голова Конгресу українців Естонії Віра Коник.

«За давньою традицією, якій вже майже півтора десятиріччя, Шевченківські дні для українців Естонії розпочинаються біля Шевченківського дуба, який був висаджений у Таллінні на пам’ять того, що він відвідував Естонську землю», - розказує Коник.

Читайте також: Українці Латвії відзначили день народження Шевченка

За її словами церемонія розпочалася панахидою за Т.Г. Шевченком, яку провів священик місцевої громади УГКЦ о. Олег Поп’юк. Потім виступали Тимчасовий повірений України в Естонії Василь Яковенко та найстарший член громади Мирослава Бучко. Вони зазначили велич Кобзаря і актуальність його передбачень. Завершився захід виконанням присутніми пісні "Реве та стогне Дніпр широкий" та Гімну України.

У Таллінні урочисто відзначили Шевченківський день / Фото: Віра Коник

Шевченківський дуб був висаджений 14 жовтня 2004 року Конгресом українців Естонії. 9 березня 2005 року Українське Посольство встановило біля дуба пам’ятний камінь, який нагадує про відвідини Тарасом Шевченком естонської землі у 1842 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-