В Австралії померла відома українська хореограф Наталя Тиравська

В Австралії померла відома українська хореограф Наталя Тиравська

2387
Укрінформ
В австралійському Сіднеї на 94-му році життя померла видатна українська хореограф та художній керівник численних танцювальних ансамблів, лауреат Ордена Австралії Наталя Тиравська-Радивил.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу з посиланням на Союз українських організацій Австралії.

«Наталя Тиравська – одна з тих, хто заклав міцний фундамент української громади Австралії. Праця покійної є живим доказом того, що тепер називаємо культурною дипломатією. Наталя Тиравська-Радивил передала свій талант не одному поколінню австралійських українців... Вона не зупинялася на сценах Австралії, а популяризувала український танець у США та Канаді. Її ім’я було відоме в Україні», - йдеться у некролозі СУОА.

Українська громада Сіднея та околиць на чолі з почесним консулом України Ярославом Думою, представники австралійського мистецького світу зібралася, щоб провести в останню путь українську мисткиню та віддати шану її таланту і невтомній праці з виховання і навчання українському танцю не одного покоління австралійських українців.

«Дуже важливо, щоб українська громада відповідно оцінила вклад Наталі Тиравської у розвиток культурно-мистецької праці на теренах Австралії. Уряд Австралії зробив це, нагородивши її Орденом Австралії», - заявив голова СУОА Стефан Романів.

Наталя Тиравська народилася на Волині, в родині Солошенків. Вчилася у школі мистецтва та музики, а відтак закінчила студії у приватній балетній академії в Ченстохові (Польща).

З 1942-го по 1944-й рік Тиравська була прима-балериною у музично-драматичному театрі в Луцьку, у 1944-1945-му - примою у театрі “Вінета” у Берліні.

По закінченні другої світової війни, у 1945-49 рр., вчила народних танців у таборі біженців в Майнз-Кастел у Німеччині.

В 1949 році родина емігрує до Австралії, де започатковує танцювальний ансамбль для дітей української громади. Колектив під її керівництвом неодноразово перемагав у щорічному Сіднейському фолкльорному фестивалі «Шелл».

У 1985-му році, разом з ансамблем «Веселка», здійснила тур до Канади та США, виступаючи на світовій арені з нагоди 40-річчя ООН. У 1990-ому році перебувала на гастролях в Україні.

Наталю Тиравську нагороджено різними відзнаками в Австралії та в Україні. Вона була Почесним професором Волинського народного університету ім. Лесі Українки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-