У Франції відкриють музей Анни Київської

У Франції відкриють музей Анни Київської

Фото
7489
Ukrinform
Музей Анни Ярославни відкриють у передмісті Парижа - в містечку Санлісі, він буде знаходитися у приміщенні української церкви Бориса та Гліба.

Про це повідомив президент Українського католицького університету, владика Борис Гудзяк під час візиту до Санліса Віце-прем'єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

"Санліс - дуже цікаве місце, адже лиш уявіть, що цими вуличками ходила колись Анна Ярославна. Завдяки старанням громади тут є українська церква, вона була придбана у 2013 році. Значення цієї події для українців у Франції переоцінити неможливо. Тому дуже символічно, що у приміщенні церкви ми відкриємо музей Анни Ярославни", - сказав владика Гудзяк.

У свою чергу, під час зустрічі з українською громадою в Санлісі Климпуш-Цинцадзе також сказала кілька слів про відкриття музею: "Стіни - то одна справа, це величезна необхідність, але люди і життя в цих стінах, що вони відновлюють життя в тих стінах, ці можливості і інструменти, і бажання дають можливість далі з тієї перлинки робити щось велике".Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе біля пам’ятника Анні Київській

Читайте також: Кличко передав мерії Тулузи пам'ятник Анні Київській

В рамках заходу всі присутні вшанували пам'ять Анни Ярославни покладанням квітів до її памятника.  

"Насправді, це чутливо-емоційна подія мати можливість покласти квіти до пам’ятника Анни Ярославни, яка пов’язала наші країни: Францію і Україну своєю присутністю тут 1000 років тому… Само по собі це перевертає уявлення будь-кого з фанцузів, коли вони років, - не століття, а тисячоліття", - сказала вона після покладання квітів до памятника Анні Київській у Санлісі.

Нагадаємо, Анна Ярославна переїхала до Санліса із сином в 1060 році після смерті свого чоловіка - французького короля Генріха І. Вона проживала в місті до кінця життя, тут була і похована після смерті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-