Цей день в історії: Річниця Конгресу українців Канади

Цей день в історії: Річниця Конгресу українців Канади

Укрінформ
7 листопада в 1940 році у Вінніпезі було створено Конгрес українців Канади - суспільно-громадську організацію, яка нині об’єднує 33 українських всеканадських організації.

Спочатку організація називалася Комітетом українців Канади й була створена для координації дій місцевих українських організацій та співпраці української громади з урядом Канади. Одним із співзасновників та багаторічних головуючих Комітету був отець Василь Кушнір.

На сьогодні Конгрес українців Канади – громадська представницька рада, яка об’єднує 33 українських всеканадських організації та її філій, з центром у Вінніпезі. КУК нараховує шість провінційних рад (Онтаріо, Манітоба, Саскачеван, Альберта, Британська Колумбія і Квебек); 34 відділи у містах всієї Канади (від Монреалю до Ванкувера); і ряд окремих комітетів.

Канада – третя країна за числом етнічних українців (після України і Російської Федерації). Нині в Канаді мешкає 1,2 млн українців. Канадські українці – найбільша слов’янська діаспора на території цієї північноамериканської країни.

За свою історію українська еміграція в Канаді зробила помітний внесок у розбудову і процвітання цієї країни. Важко назвати хоча б одну галузь народного господарства Канади, її науки, культури, спорту, політики чи бізнесу, де обійшлося б без українців. Серед найвідоміших: Петро Яцик, Роман Гнатишин, Лео Мол, Христя Фріланд, Євген Мельник, Едвард Стельмах, Роберта Бондар та багато інших.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-