Українські науковиці розповіли, хто започаткував тренд одягати піджак із вишиванкою

Українські науковиці розповіли, хто започаткував тренд одягати піджак із вишиванкою

Фото
Укрінформ
Не можна достеменно сказати, хто завів моду поєднувати вишиванку з піджаком. Перша світлина, на якій зафіксовані піджак та вишиванка була не в Івана Франка, як прийнято вважати, а у Марка Кропивницького.

Про це розповіла наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидатка історичних наук Марина Олійник під час дискусії "Українська вишиванка: традиція та сучасне значення", передає кореспондент Укрінформу.

"Я дуже втішена сьогоднішнім вишивальницьким рухом за участю майстрів, які намагаються відтворювати давно забуті шви. Є дуже багато майстрів із надзвичайно високим рівнем виготовлення вишитих сорочок. Тож, проводиться дуже велика та кропітка дослідницька робота. Це вже не поодинокі явища. Якщо колись в Україні можна було на пальцях перерахувати кількість майстрів, то наразі цей рух стає масовим", - наголосила Олійник.

Вона додала, що експертів з історії і культури виготовлення української вишиванки з кожним роком стає все більше.

Фото: iprosvita.com
Фото: iprosvita.com

"Вишиванка - це наш тренд… Ми не можемо достеменно сказати, хто завів моду поєднувати вишиванку з європейським одягом, з піджаком. Перша світлина, на якій зафіксовано піджак і вишиванка, була не в Івана Франка, як прийнято вважати. Це Марко Кропивницький, 1864 рік, Бобринець, Південь України. Про це говорять документи, які дійшли до наших часів", - заявила Олійник.

Своєю чергою докторка педагогічних наук, професор, завідувачка відділу навчання мов національних меншин Інституту педагогіки НАПН України Наталія Богданець-Білоскаленко розповіла, що попри триваючу повномасштабну війну цього року 15 травня відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція "Україно моя вишивана: актуальні проблеми становлення і розвитку особистості в національному та євроінтеграційному вимірах".

Читайте також: До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли сокальську сорочку зі Львівщини

"Ми не знали проводити чи ні. Але зібралися і вирішили: це потрібно всім нам! Адже духовність це те, що нас підтримує. Слід це пам’ятати і не забувати, що ми українці. Минулого року нас підтримала навіть Рада Європи. Понад 80 учасників було в залі і понад 100 онлайн. А цьогоріч конференцію проводять Мелітопольський університет імені Богдана Хмельницького і Музей книги і друкарства", - зазначила Богданець-Білоскаленко.

Як повідомляв Укрінформ, Варшавська Українська Школа (ВШколУ) запросила всіх охочих на яскраве святкування у столиці Польщі Дня вишиванки – Wyszyvanka Fest 2025.

У столиці Туреччини 15 травня також відбудеться святкування Дня вишиванки, організоване для української та кримськотатарської громад, турецьких друзів і представників Посольства України.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-