У Рівненському краєзнавчому музеї показали унікальні п'ятисвічники князів Острозьких

У Рівненському краєзнавчому музеї показали унікальні п'ятисвічники князів Острозьких

Фото
Укрінформ
У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку «П'ятисвічники князів Острозьких майстра Лукаса Фріделянта, 1575 рік. До 450-річчя створення».

Експозицію розгорнуто в межах заходів до 500-річчя від дня народження засновника Острозької академії Костянтина-Василя Острозького. Як передає Укрінформ, про це повідомила Рівненська ОВА.

Виставка «П'ятисвічники князів Острозьких майстра Лукаса Фріделянта, 1575 рік до 450-річчя створення» у Рівненському краєзнавчому музеї / Фото: Рівненська обласна рада

«У 2026 році Рівненщина святкуватиме 500-річчя від дня народження Костянтина-Василя Острозького - видатного військового, політичного, культурного та релігійного діяча, магната, мецената, засновника Острозької академії. Вже зараз розпочався цикл заходів, приурочених цій визначній історичній постаті», - йдеться у повідомленні.

Як інформують в ОДА, у виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «П'ятисвічники князів Острозьких майстра Лукаса Фріделянта, 1575 рік. До 450-річчя створення».

Наголошується, що це спільний проєкт Рівненського обласного краєзнавчого музею, Державного історико-культурного заповідника м.Острога та Державного історико-культурного заповідника м. Дубна.

Як наголошується, підсвічникиу  музеях Рівненщини є унікальними пам'ятками ливарництва та мають величезну історичну й мистецьку цінність. Вони відображають високий рівень майстерності тогочасних ремісників і є важливою частиною культурної спадщини України.

Як інформує обласна рада, на виставці представлені два бронзові п’ятисвічники, виготовлені у 1575 році майстром Лукасом Фріделянтом на замовлення князя Костянтина-Василя Острозького. Вони не мають аналогів в Україні та вражають своїми розмірами: понад 170 см у висоту, 136 см у ширину та вагою приблизно 300 кг. Ці монументальні підсвічники нагадують дерево з розлогою кроною, а їх основа міцно спирається на фігури трьох лежачих левів. Після Другої світової війни один із них потрапив у Дубенський історико-культурний заповідник, інший - до Острозького.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Як повідомляв Укрінформ, Музей історії Національного університету «Острозька академія» реалізує проєкт із цифровізації мистецьких колекцій.

Читайте також: На Житомирщині відкрили виставку ляльок-мотанок, які відтворюють образи жінок із родини Лесі Українки

Національний університет «Острозька академія» - наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів - Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Заснував академію у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький.

Хроніка відродження Острозької академії в незалежній Україні починається у 1994 році з указу Президента України. Завдяки наступним указам Президента України розбудова Острозької академії набрала нових обертів.

У жовтні 2000 року Острозька академія отримала статус національного університету.

На Рівненщині відновлює свою роботу підземна мистецька галерея Острозької академії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-