Україна й Таджикистан активізують співпрацю у сфері культури

Україна й Таджикистан активізують співпрацю у сфері культури

Фото
Укрінформ
Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів зустріч з представниками Посольства Республіки Таджикистан в Україні, під час якої обговорили можливі шляхи співпраці у сфері культури.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП. 

«Ми пропонуємо нашим партнерам активізувати наші відносини в сфері культури. Адже маємо спільні цінності, які вимірюються століттями. Нові покоління людей, наші нащадки, будуть формуватись та розвиватись, опираючись на культурне надбання всього світу. Тому нам важливо зберегти всі добрі напрацювання», – сказав Карандєєв.

Під час зустрічі він окреслив можливі види співпраці. Це представлення книг українських авторів у Таджикистані, видання перекладів таджицьких класиків та сучасних авторів в Україні.

Читайте також: Захист культурної спадщини: Карандєєв зустрівся з представниками єврейської громади США

Йшлося також й про визначення місця, наприклад бібліотеки, де ці видання будуть представлені. Таке місце може стати центром демонстрації таджицької культури в Україні.

Крім того, актуальним є й створення аналогічного місця в Таджикистані, де б концентрувалась інформація про Україну. 

«Ми мали дуже багато планів до війни. Ті добрі, хороші традиції та відносини, які склалися у відносинах наших країн наразі зберігаються. Нині ми хочемо активізувати та розвивати наші відносини задля добробуту наших країн», – підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Давлаталі Назрізода.

Він запропонував віднайти можливість визначити бібліотеку, яку можна було б назвати іменем одного з класиків таджицької літератури та наповнити інформацією про країну, її історію та культуру.

Читайте також: Культура має посісти гідне місце у процесах відновлення України - МКІП

Сторони також обговорили можливі культурні заходи, зокрема, організацію гастролей, виставок, проведення наукових та соціологічних досліджень із залученням молоді та інші заходи.

Як повідомлялося, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв провів зустріч із представниками єврейської громади США, де обговорили перспективи розвитку єврейської культури в Україні, а також співпрацю щодо захисту культурної спадщини від російської агресії.

Фото: МКІП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-