До Держреєстру нерухомих пам’яток внесли вісім археологічних об’єктів Києва

До Держреєстру нерухомих пам’яток внесли вісім археологічних об’єктів Києва

Список
Укрінформ
До Державного реєстру нерухомих пам’яток України включили вісім цінних археологічних об’єктів столиці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба КМДА.

Як зазначається, відповідний перелік об’єктів затверджений Постановою Кабінету міністрів України від 13 червня 2024 року № 701.

«Ці об’єкти є надзвичайно цінними для нашої культури та історії. Вони є живими свідченнями минулих епох і відображають багатогранність нашої національної спадщини. Включення цих об’єктів до реєстру – важливий крок у збереженні та дослідженні нашої історії. Крім того, це підтвердження нашого зобов’язання перед майбутніми поколіннями зберігати унікальні пам’ятки та досліджувати їх, щоб краще розуміти наше минуле і формувати майбутнє. Вважаю, що включення цих об’єктів стимулюватиме нові наукові дослідження і відкриває нові можливості для науковців та культурологів у пізнанні нашої багатошарової культурної спадщини», – сказала директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

Так, до Держреєстру були внесені такі об’єкти культурної спадщини Києва: Археологічний комплекс Кирилівського монастиря, ХІІ ст.; Культурний шар монастиря ХІІ–ХІІІ століття, ХІІ–XVIII ст.; Некрополь Кирилівського монастиря, ХІІ ст.; Комплекс печерного монастиря в садибі Кирилівської церкви, ХІІ ст.; Залишки монастирських споруд, мурів та Надбрамної церкви з дзвіницею Кирилівського монастиря, друга половина ХVIІІ ст.; Смородинський археологічний комплекс, ІV–III тис. до н.е.; Підземна споруда на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.; Поселення трипільської культури на Смородинському узвозі, ІV–III тис. до н.е.

Читайте також: Спасо-Преображенський собор у Чернігові отримав печатку сина Ярослава Мудрого

Як повідомлялося, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (єПам’ятка) вже внесено дані щодо 105 532 об'єктів культурної спадщини.

Фото: Kiyanka/uk.wikipedia.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-