Сплеск української культури є реакцією на війну - науковець

Сплеск української культури є реакцією на війну - науковець

Ексклюзив
Укрінформ
Активний сплеск розвитку української культури – не під тиском держави, а «знизу» – є реакцією на повномасштабну війну.

Таку думку вінтерв'ю Укрінформу висловив один із найбільш відомих і впливових американських та українських істориків, директор Гарвардського українського наукового інституту професор Сергій Плохій.

«Сьогодні, як реакція на війну, спостерігається рух щодо переходу на українську, сплеск української культури тощо. Процеси ці відбуваються не під тиском держави, а "знизу". Це є модель творення, модель українізації, яка не вносить розкол у суспільство. І це допомагає нам вистояли, а не підриває наші можливості. Водночас треба бути свідомими того, що ми хочемо прискорити процеси, які тривають століттями», – сказав професор.

На його переконання, Україна знайшла спосіб боротися, будучи двомовною і багатокультурною.

Читайте також: Єврокомісія підтвердила участь України у всіх заходах програми «Креативна Європа» - МКІП

«Якби ми не знайшли можливості відшукати спільну ідентичність через відмінності, нас би вже не існувало. Або б ми існували в інших кордонах. Історична спадковість, культурні та мовні практики мають довготривалий розвиток та є дуже консервативними. Втрата української мови була процесом не десятиліть, а століть. Треба бути реалістом щодо наших сподівань», – сказав історик.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року стартував 26-й курс переходу на українську мову від руху «Єдині», навчання є повністю безоплатним. Також повідомлялося, що громадяни України, які досягли 18-річного віку, зможуть отримати державну допомогу на придбання україномовних книжкових видань.

Фото: The Ukrainians

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-