У Львові відбудеться презентація наукових досліджень «Натхненні Моцартом»

У Львові відбудеться презентація наукових досліджень «Натхненні Моцартом»

Укрінформ
У Львові 15 лютого відбудеться презентація наукових досліджень Mozartiana Galicia «Натхненні Моцартом» за підсумками року досліджень документів про Моцарта-сина у міжнародних архівах.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Захід присвячений підсумкам першого року діяльності, презентації наукових напрацювань, започаткованих міжрегіональних та міжнародних ініціатив у сфері дослідження творчої діяльності Франца Ксавера Моцарта на українських землях, а також дотичного до нього культурного середовища, музично-виконавських традицій, взаємодії Моцарта з видатними митцями його часу», - йдеться у повідомленні.

Напрям наукових досліджень Mozartiana Galicia (Галицька Моцартіана) був започаткований 6 лютого 2021 року з метою пошуку, оцифрування і наукового дослідження документальних свідчень, пов’язаних із перебуванням, творчістю і діяльністю композитора та піаніста Франца Ксавера Моцарта (молодшого сина Вольфганга Амадея Моцарта) на Галичині.

Читайте також: 72-й Берлінале відкрився світовою прем’єрою фільму Франсуа Озона

У події візьме участь ініціаторка напряму Mozartiana Galicia, диригентка та арт-директорка фестивалю LvivMozArt Оксана Линів. Модеруватиме презентацію наукова керівниця напряму, музикознавиця Роксолана Гавалюк.

У програмі заходу: відеопрезентація документів, рукописів, музичних творів молодшого Моцарта та його львівської учениці Юлії Бароні-Кавалькабо, які вдалося відшукати в міжнародних архівах. Деякі з композицій прозвучать у концертному виконанні за участі провідних українських музикантів: солістки Львівської національної опери: Маріанна Цвєтінська (сопрано), Мар’яна Мазур (сопрано); учасники Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU: Єлизавета Зубенко (скрипка), Олег Сомик (альт), Мирослав Драган (фортепіано).

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt – це музична подія, яка уже 6 років поспіль відбувається у Львові наприкінці літа. Цьогоріч фестиваль триватиме з 29 серпня до 4 вересня. У межах мультидисциплінарної діяльності фестивалю протягом року ведеться також активна просвітницька, наукова та мистецька робота, що реалізується через численні програми, проєкти та напрями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-