Лише 8% українців читають книгу щодня – Ткаченко

Лише 8% українців читають книгу щодня – Ткаченко

Укрінформ
Щодня читає книжку лише вісім відсотків українців.

Про це сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час пресконференції в Укрінформі.

"Ми починаємо говорити про читання на національному рівні. Зараз проходить обговорення Стратегії читання. Чому це важливо? Один з показників розвинутих країн - це кількість людей, які читають. Якщо в таких країнах, як Канада, з якої ми хочемо брати взірець, читає на тиждень 67% канадців, у Франції - 60% (населення - ред.), то в Україні цей показник лише 25%. Книжку кожного дня читає лише 8% українців", - сказав Ткаченко.

Читайте також: Олена Зеленська розповіла про книжку, яку читає зараз

Водночас він звернув увагу, що читання розвиває не тільки критичне мислення, а і є одним з суттєвих показників успішності людини, передусім у професії.

Міністр зазначив, що кількість книжок, які видаються в розвинутих країнах світу, збільшується. За даними Penguin Random House, обсяг виданої дитячої літератури у 2020 році зріс на 30%. Щороку у провідних країнах реєструється збільшення на 5-8% кількості проданих книг, натомість в Україні, навпаки, спостерігається негативна тенденція, наголосив Ткаченко.

"Обсяг проданих книг впав на 50%. Але є й варіанти. У нас запрацювала сьогодні програма «єПідтримка». У межах цієї програми є КВЕДи, які передбачені на покупку саме книг", - зауважив міністр.

Читайте також: Книги, концерти і не тільки: Ткаченко закликає витратити тисячу для вакцинованих на «прекрасне»

Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня стартує пілот проєкту «єПідтримка», який дасть змогу отримати тисячу гривень за вакцинацію проти коронавірусу.

Для тих українців, хто не братиме участь у бета-тестуванні проєкту «єПідтримка», послуга буде доступна з 19 грудня. Заявку можна подати до кінця терміну дії програми, тобто до 18 грудня 2022 року.

На витрату 1000 грн є чотири місяці з моменту їх зарахування на картку.

Виплату може отримати виключно громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку Дія «зелений» COVID-сертифікат вакцинації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-