В Азербайджані видали драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня»

В Азербайджані видали драму-феєрію Лесі Українки «Лісова пісня»

Фото
Укрінформ
У видавництві Державного центру перекладу Азербайджану вперше азербайджанською мовою видано драму-феєрію «Лісова пісня» Лесі Українки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Український інститут книги.

«Книга вийшла за підтримки УІК в рамках програми підтримки перекладів «Translate Ukraine». Видання присвячене 150-річчю видатної української поетеси, письменниці, перекладачки Лесі Українки. Книга перекладена відомим азербайджанським поетом, перекладачем Саламом Сарваном. Це не перший його переклад українською. Салам Сарван один з перекладачів Антології сучасної української поезії та автор передмови до цієї книги, що була видана у 2017 році Державним центром перекладу Азербайджану», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, книга буде розповсюджена у книгарнях та бібліотеках Азербайджану.

В УІК наголошують, що видання твору Лесі Українки є надзвичайно важливим кроком у популяризації класики української літератури у світі, зокрема, у тюркомовних країнах. Це важлива подія в розвитку українсько-азербайджанського літературного процесу. Завдяки підтримці Українського інституту книги та реалізації проєкту Державним центром перекладу Азербайджану азербайджанський народ приєднався до святкування 150-річчя Лесі Українки. Ця книга відкриє для азербайджанців чарівний і глибокий світ української міфології та народних звичаїв, вірувань, вони матимуть можливість більше пізнати культуру та самобутність українського народу.

Читайте також: Леся Українка заговорила голосом акторки Ірми Вітовської

Як повідомлялося, 29 січня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження Лесі Українки (25 лютого 2021 р.) - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Впродовж року Міністерство культури та інформаційної політики і Міністерство освіти та науки проводять культурні, мистецькі та наукові заходи з нагоди відзначення 150-річного ювілею Лесі Українки та з метою популяризації творчості письменниці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-