На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників

На Закарпатті розробили фільтри для соцмереж із зображеннями художників

Фото
Укрінформ
На Закарпатті розробили фільтри для фото соцмереж із зображеннями Бокшая та Ерделі — до 130-ї річниці від народження корифеїв Закарпатської школи живопису. Розробку представили на всесвітній виставці в ОАЕ "ЕКСПО-2020" в українському павільйоні.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив представник ГО “Культурна платформа Закарпаття” Євген Забарило.

“До 130-ї річниці від народження знаменитих художників, корифеїв Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі експерти з ГО “Культурна платформа Закарпаття” розробили фільтри для соцмереж із зображенням художників - відтак, користувачі зможуть зробити світлини з корифеями та тим самим привернути увагу до їхньої творчості та ювілею,” - повідомив Забарило.

За його словами, це фільтри для соцмереж Фейсбук та Інстаграм, вони стали доступні для скачування 2 жовтня — в день народження Йосипа Бокшая.

Фільтри розробили у рамках реалізації завдань проєкту "Шлях Закарпатського живопису", який цього року отримав продовження та підтримку Українського культурного фонду і має назву “Орнамент”.

“У 2021 році найбільша кількість взаємодій із аудиторією відомих брендів відбувається через фільтри. Користувачі додають їх до фотографій, поширюють ці фото, пересилають один одному в месенджерах — так утворюється взаємодія, якої важко добитися іншими механізмами, якщо мова йде про саме молодіжну аудиторію. Наше завдання поширити знання про цих двох художників і феномен Закарпатського живопису”, - пояснює Забарило.

Читайте також: «Картини на дотик»: у Харківському художньому музеї запустили інклюзивний проєкт

За його словами, цей фільтр із закарпатськими художниками Бокшаєм та Ерделі експерт проєкту Марина Михайленко представила на всесвітній виставці в ОАЕ ЕКСПО-2020, що якраз стартувала.

“Ми хотіли на ЕКСПО заявити, що Україна — інноваційна держава і поширює свою культуру сучасними технологічними методами також. Ми хотіли знегерувати формат, як би мала виглядати подібна промоція культурного продукту, надбання — яким був феномен Закарпатської школи живопису для молоді у 2021 році. Зазвичай формати заходів до Днів вшанування пам'яті історичних осіб обираються Спілками, до яких були дотичні ці митці — письменники чи художники, це проходить у музеї, і туди приходить переважно старша аудиторія. Фактично, на такі події молодь не приходить, для них там нема атракцій, з якими можна взаємодіяти», - розповів Забарило.

Тож експерти створили фільтр для соцмереж із зображенням Бокшая та Ерделі та сподіваються, що користувачі, які додаватимуть їх до своїх фото та ділитимуться в соцмережах, поширюватимуть таким чином інформацію про корифеїв Закарпатської школи живопису.

Читайте також: У Херсоні представили виставку коміксів про художницю Поліну Райко

Як відомо, Йосип Бокшай та Адальберт Ерделі — відомі художники ХХ століття, жили та працювали на Закарпатті. Розвиток закарпатської школи живопису пов’язаний, в першу чергу, з іменами Ерделі (1891–1955) та Бокшая (1891–1975), які після навчання в Будапештській академії мистецтв започаткували на Закарпатті публічне викладання рисунку – спочатку в Публічній школі малювання (засн. 1927), а згодом і в Ужгородському художньо-промисловому училищі (засн. 1946).

Закарпатська школа живопису — живописна традиція, що сформувалася на Закарпатті у 1920-50-х рр. на засадах західноєвропейського малярства початку ХХ ст. з одного боку та естетики народного мистецтва регіону – з іншого.

Фото Марини Михайленко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-