Українська мода сколихнула Вашингтон

Українська мода сколихнула Вашингтон

Укрінформ
У столиці США довелося проводити повторний показ колекцій Роксолани Богуцької й Foberini

Українська мода – в прямому сенсі – увірвалася в столицю США, створивши ажіотаж серед вашингтонського бомонду ще до того, як відбувся «український» показ на DC Fashion Week. Одразу двоє відомих українських дизайнерів – Роксолана Богуцька і Foberini – у неділю взяли участь у демонстрації колекцій міжнародних кутюр’є на Вашингтонському тижні моди. Квитки на показ були розкуплені миттєво. Тож організатори вирішили провести додаткову демонстрацію моделей через два дні – у вівторок – уже в Українському домі, недавно відкритому в американській столиці. Її назвали «З України – з любов’ю і модою». Зали були переповнені гостями й цього разу.

КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ

Легке хвилювання перед показом в Українському домі ледь відчувалося в повітрі. Професійні моделі готувалися до показу, організатори приймали візитерів, перехожі з вулиці зазирали із цікавістю крізь вікна й символічну огорожу.

Більшість гостей уперше прийшли до нового українського закладу, який був відкритий у центрі столиці на початку вересня, під час візиту президента України до Вашингтона.

Організаторка показу, почесна консулка України у Філадельфії, віцепрезидентка Української федерації Америки Ірина Мазур стверджує: це фактично дебютна масштабна подія для Українського дому після його відкриття.

Ірина Мазур
Ірина Мазур

Попередній показ на DC Fashion Week виявився настільки популярним, що не всі охочі могли дістати квитки. Тож ідея скористатися можливістю нового українського закладу для проведення додаткової демонстрації з’явилася сама собою, і це повністю відповідає цілям культурної дипломатії. У цьому зв’язку Ірина Мазур висловила вдячність за сприяння Посольству України в США, а також Американсько-Українській діловій раді, яка виступила спонсором останнього показу.

«Українські дизайнери Роксолана Богуцька й Foberini, які взяли участь у Вашингтонському тижні моди, представляли не просто себе, вони представляли Україну», – підкреслила в коментарі Укрінформу Ірина Мазур.

Вона пояснила, що дизайнери були обрані у двох категоріях: сучасні українські вишивані сукні, представлені Foberini, а також сукні високої моди від Роксолани Богуцької. За її словами, «це дає можливість показати, що в Україні існують поруч як етностиль, так і стиль, який нічим не поступається відомим брендам Chanel, Gucci, Dolce Gabbana та іншим».

НОВИЙ ВИМІР ДЛЯ АМЕРИКАНЦІВ

Серед почесних гостей в Українському домі був присутній, зокрема, й директор DC Fashion Week Ін Вільямс (Ean Williams). Він не приховував своїх вражень від першого показу, який прийняв у себе в неділю, а також взагалі від українського стилю.

 Ін Вільямс
Ін Вільямс

«Я закохався в українську моду багато років тому, коли Українська рада моди (Ukrainian Fashion Council) організовувала покази своїх топдизайнерів. Тоді я познайомився з вашим стилем і побачив, наскільки він інший, тому вирішив відвідати Україну особисто», – розповів Вільямс.

Він пояснив популярність української fashion-індустрії в США тим, що вона відкриває нові виміри для американців. «Думаю, дуже важливо проводити такого роду пізнавальні культурні обміни в США. Адже це сприяє різноманіттю, покращенню відносин», – підкреслив Вільямс.

За його словами, в Штатах звертають увагу на Україну й українське. Хоча здебільшого зараз Україна фігурує в новинах через політичні та інші події. «Але я знаю багато людей, які також цікавляться українською культурою – мистецтвом, музикою, національною кухнею, модою та іншими дивовижними речами», – зауважив директор DC Fashion Week.

Він зізнався, що «шалено закоханий» в українську моду й підкреслив, що вона «містить багато речей, з яких американські дизайнери можуть черпати натхнення».

ГЛИБШЕ ЗНАЙОМСТВО

Посол України в США Оксана Маркарова, зі свого боку, висловила задоволення, що повторна презентація робіт наших провідних дизайнерів відбувається саме в Українському домі.

Оксана Маркарова
Оксана Маркарова

«Ідея полягала в тому, щоби цей дім став майданчиком, який буде відкритий постійно, де вируватиме українське життя, будуть представлені наша культура, музика, національна кухня, де ми зможемо показувати наші креативні індустрії. Тож сьогоднішній показ – це вже практична реалізація нашого плану, і таких подій, я сподіваюся, буде дуже багато», – розповіла Оксана Маркарова.

Вона зазначила, що в Українському домі події організовуватиме як Посольство, так і інші організації, що й відбулося цього разу. Адже, по-перше, це гуртує українську громаду, а по-друге – притягує іноземців, які глибше знайомляться з Україною через моду, мистецтво або інші виміри.

«Мені – як послу – це безумовно допомагає, тому що розкриття нашої української душі через такі цікаві речі захоплює українським питанням набагато більше людей», – зауважила пані посол.

Нинішні покази моди на DC Fashion Week та в Українському домі відбулися після демонстрації колекцій українських дизайнерів у вересні в Нью-Йорку та Нью-Джерсі. На початку жовтня запланований ще один показ, який має відбутися у Дженкінтауні (Філадельфія).

Ярослав Довгопол, Вашингтон

Фото автора

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-