Що почитати восени? «Зелене світло» від Макконагі, «Історія народження людства» та «Чиполіно» без цензури

Що почитати восени? «Зелене світло» від Макконагі, «Історія народження людства» та «Чиполіно» без цензури

Укрінформ
Топ-12 найцікавіших книжкових новинок від BookChef 

Традиційно в середині вересня у Львові пройде 28-й Форум видавців. Цьогорічна фокусна тема - «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Про свої найцікавіші видання, вихід яких заплановано спеціально до міжнародного книжкового фестивалю, нам розповіли у видавництві BookChef. 

1. «Чого вартий успіх. Уроки досягнення досконалості», Стефан Шварцман

Автор книги – генеральний директор, голова та співзасновник інвестиційної компанії Blackstone. Він – мільярдер, філантроп та діяч, думкою якого цікавляться очільники держав. Проте за цими досягненнями стоїть людина, котра все життя навчалась і розмірковувала, чого вартує досконалість.

Це історія автора, яка покаже, як домогтися процвітання, будувати та розвивати бізнес. Його уроки досягнення досконалості ефективні для кожного: студента, підприємця, мецената, керівника чи просто людини, яка шукає шлях для ефективного втілення свого потенціалу. 

2. «Зелене світло», Метью Макконагі

Книга кінозірки й оскароносного актора Метью Макконагі очолила книжкові топи ще до свого виходу в світ. У ній він пропонує читачам ознайомитися з уроками, які дало йому життя, й переконатися, що справа – не в перемозі чи успіху, а в тому, як ви сприймаєте ці уроки.

В основу книги лягли щоденникові записи Макконагі, які він вів упродовж понад 30 років. Актор занотовував успіхи й невдачі, а ще – випадки, які змушували дивуватися й сміятися. Його книга – про те, як насолоджуватися життям й усім, що воно пропонує.

Це – своєрідний посібник, що допоможе ловити на дорозі життя якомога більше зелених вогнів світлофорів, а жовті й навіть червоні – сприймати як сигнали про те, що незабаром загориться зелене світло. 

3. «Вільна», Ґленнон Дойл

Книга американської письменниці Ґленнон Дойл, яка вже видана десятьма мовами й розійшлася загальним накладом 2 млн примірників по всьому світові, понад рік утримує місце в перших десятках Топ-100 книг Amazon. Її назвали найкращою такі світові видання, як New York Times, The Washington Post, Cosmopolitan, Marie Claire, Bloomberg, а популярна американська актриса Різ Візерспун включила її до свого списку must read. У своїй книзі Гленнон Дойл розмірковує, на своєму прикладі, про життя і роль жінки в сучасному світі. Видання потрапило до топ-5 книг, рекомендованих професорами Гарвардського, Єльського і Колумбійського університетів для повернення внутрішнього спокою. 

4. «Sapiens. Історія народження людства». Ювал Ной Харарі

Перший том епічної, чудово ілюстрованої графічної адаптації світового бестселера Ювала Ноя Харарі «Людина розумна: коротка історія людства», 16 мільйонів копій якого розійшлися 60 країнами світу.

Ця графічна серія – радикальний і неймовірно захопливий переказ історії людства. Щедро присмачена дотепами, гумором і яскравими персонажами, вона захопить навіть тих, хто зазвичай не цікавиться наукою та історією. У світі, по вінця наповненому інформаційною плутаниною, ясність – це сила. Із Ноєм Харарі в якості гіда й у компанії таких персонажів, як доісторичний Білл, доктор Фентезі й детектив Лопес, ви прогуляєтеся дикою частиною історії.

5. «Вісім релігій, що панують у світі: чому їхні відмінності мають значення», Стівен Протеро

Автор книги – викладач релігієзнавства Бостонського університету, його праці вже з’являлися на обкладинці Time, в шоу Опри Вінфрі та Джона Стюарта, на Національному суспільному радіо та інших знаних ЗМІ.

У цій книзі автор стверджує, що наполегливі спроби представити усі релігії як різні шляхи до одного Бога не враховують проблему, яку кожна традиція прагне вирішити. Адже ті, хто стверджує, буцімто релігії світу єдині, не заперечують факту розбіжностей у деталях, або, наприклад, різницю між буддистами, які не вірять у бога, юдеями, які вірять у єдиного Бога, та індуїстами, які вірять у багатьох богів.

6. «Воскреситель. Анатомія фантастичних істот», Ерік Б. Гадспет

У книзі йдеться про другу половину XIX століття – часи зародження сучасної медицини. На заваді дослідженням стають гласні й негласні перепони, породжені забобонами, як-от законодавчі обмеження щодо роботи з людськими трупами. Проте лікарі все ж таки удосконалюють хірургію й анестезію, гігієну в медицині та знання про причини хвороб. У цих умовах і зростає юний геній медицини Спенсер Блек.

7. «Суджені. The One», Джон Маррс

Нарешті це сталося – тепер знайти свого судженого дуже просто. Усе, що вам потрібно, – один простий мазок із рота. За допомогою швидкого ДНК-тесту застосунок знайде вашого ідеального партнера – саме того, з ким вам судилося бути разом. Помилка неможлива. Через десять років після того, як вчені виявили, що кожна людина має один спільний ген з іншою людиною, мільйони скористалися тестуванням, відчайдушно прагнучи знайти своє справжнє кохання. І тепер наступні п’ятеро людей чекають на зустріч зі своєю половинкою. 

8. «Улюблений керівник», Чан Чжін Сон

Дивовижні викриття та неймовірні подробиці на сторінках «Улюбленого керівника» дають читачеві справжнє уявлення про жахіття повсякденного життя у Північній Кореї.

Від обласканого увагою та державними нагородами поета – до утікача у вільний світ: захоплива історія життя придворного поета Кім Чен Іра. Ніколи раніше з вуст високопоставленого представника північнокорейської еліти не лунала викривальна правда про устрій та пропагандистську машину цієї тоталітарної держави.

9. «Пам’ять про минуле Землі: трилогія. Книга 3: Вічне життя Смерті», Лю Цисінь

Автор – фіналіст премії «Г’юґо» за найкращий роман і переможець премії «Локус» за найкращий науково-фантастичний роман.

У цьому масштабному заворожливому полотні заключної частини читач знайде відповіді на споконвічні питання, які турбують кожного з нас: хто ми, звідки, куди прямуємо? Усе на світі скінченне: квантовомеханічні системи мають період напіврозпаду, людське життя не вічне, зорі невпинно еволюціонують, допоки не перетворюються на щось інше.

Людство, отримавши перемогу в першій сутичці з Трисолярисом, ствердилося у власній значущості й зважилося зазирнути в глибини космосу.

10. «Фізика. Молекулярна будова речовини і теплові явища», Павло Віктор

Автор книги – відомий український педагог і заслужений учитель України, одесит Павло Андрійович Віктор.

На його YouTube-канал, присвячений фізиці, підписані вже понад 700 000 учнів та дорослих. Розміщені на каналі відеоуроки дають змогу сотням тисяч школярів, студентів і просто тим, хто бажає осягнути цю дивовижну науку, самостійно вивчити повний курс фізики. «Молекулярна будова речовини і теплові явища» – друга книга серії, створена за мотивами цих відеоуроків, і є продовженням курсу, спрямованого на поглиблене вивчення предмету.

Як і в попередній книзі, автор постарався зберегти баланс між простотою і наочністю опису фізичних явищ на якісному рівні та строгим кількісним описом, що спирається на математичний апарат середньої школи.

11. «Пригоди Чиполіно», Джанні Родарі

Це новий український переклад книги «Пригоди Чиполіно», який уперше виконано безпосередньо з італійського оригіналу та позбавлено застарілих ідеологічних виправлень.

Улюблена кількома поколіннями читачів казка про веселого й бунтівного хлопчика-цибульку, який понад усе прагнув справедливості, проілюстрована малюнками видатного графіка й художника дитячих книг Леоніда Володимирського.

Видання створене до 100-річчя автора – відомого казкаря Джанні Родарі.

12. «Ґерда. Книга 1: Історія одного китеняти», Адріан Махо

Ґерда – це маленьке китеня, яке має щасливе дитинство. Проте трапляється щось несподіване, і вона залишається одна без своєї сім’ї. Відчуваючи сум і самотність, вона мандрує океанами та знайомиться з новими друзями: косатками, пінгвінами, чайками та навіть із восьминогом.

Кожен із нових друзів навчає її чогось цікавого. Ґерда не лише дізнається, як живуть інші мешканці морів та океанів, а й відкриває для себе захопливий світ тих місць, де вона пропливає. Та чи віднайде маленька Ґерда те, що шукає? Продовження цієї історії можна буде прочитати у другій книзі, яка завершує серію «Ґерда. Книга 2: Розповідь про мужність на морі». 

Любов Базів. Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-