На Вінниччині відбудеться фестиваль просто неба Operafest Tulchyn-2021

На Вінниччині відбудеться фестиваль просто неба Operafest Tulchyn-2021

Фото
Укрінформ
У Вінницькій області 27-29 серпня відбудеться IV Міжнародний оперний open air фестиваль "Operafest Tulchyn".

Про це повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв на пресконференції в Укрінформі.

"Цей фестиваль не просто має велике значення для розвитку музичного оперного мистецтва в Україні. Це є грандіозною подією у сфері розвитку українського туризму - внутрішнього і навіть міжнародного. Я сподіваюсь, що скасування усіх тих обмежень, які, на жаль, у нас були протягом останніх двох років, дозволять нам відкрито запросити іноземних гостей на фестиваль і показати його не тільки через засоби електронної комунікації, а й уживу нашим партнерам і просто поціновувачам оперного мистецтва по всьому світу", - сказав посадовець.

Читайте також: На Житомирщині влаштують етнофестиваль «Житичі»

За його словами, цьогоріч в Operafest Tulchyn більш потужні локації та цікавіша, розширена програма.

Перший заступник міністра зазначив, що цей фестиваль зробив Тульчин туристично-привабливим містом, і це є прикладом того, як культура змінює інфраструктуру.

"Не інфраструктура здійснюється під культурні проєкти, а навпаки. Це говорить про потужність культури як такої, яку ми ще недостатньо використовуємо. Але приклад Operafest Tulchyn засвідчує, що ми повинні та зобов'язані робити все для того, щоб культурні проєкти знаходили своє продовження в інфраструктурному розвитку міст, в розвитку мистецької освіти, в популяризації мистецтва як в Україні, так і промоції української культури за кордоном", - сказав він.

Своєю чергою головний режисер фестивалю заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков зазначив, що "Operafest Tulchyn -2021" триватиме три дні, і кожен буде присвячений окремій темі. Зокрема, темою першого дня буде "Враження, емоції, почуття". Глядачі матимуть змогу побачити комічну оперу Г. Доніцетті "VIVA LA MAMMA!, або Театральні порядки та безлад" у виконанні Київської опери.

Читайте також: На Вінниччині стартує всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг»

Другий день буде присвячений темі "Українська класика і сучасність". У його програмі домінуватиме національний контент: балет "Майська ніч" Є.Станковича у виконанні Київської опери; історична опера "Ярослав Мудрий" Г. Майбороди у виконанні музикантів та солістів Хмельницької обласної філармонії; open air прем'єра фентезі рок-опери "Орфей та Еврідіка назавжди" М. Брунського.

Третій день фестивалю матиме тему "Золоті хіти". Буде показана концертна прем'єра авторської оперної програми "Bad Boys in Opera" Львівської національної філармонії та солістів з Канади, Словаччини, Польщі й Італії, а також феєричне мюзикл-шоу від Національної оперети України.

Вхід на територію фестивалю буде з урахуванням карантинних обмежень. Потрапити на нього можна безкоштовно у порядку живої черги у конкретний сектор, відповідно до наявності вільних сидячих місць. Стоячі місця та скупчення глядачів не допускаються.

Operafest Tulchyn-2021 проходитиме за підтримки Українського культурного фонду. Генеральний спонсор фестивалю Благодійний фонд "МХП - Громаді".

Цього року мистецький оперний фестиваль просто неба увійшов у рейтинг «Знакових подій України».

Фестиваль започаткований у 2017 році, щоб привернути увагу до порятунку історичної пам’ятки національного значення – тульчинського палацу Потоцьких.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-