На Вінниччині стартує всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг»

На Вінниччині стартує всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг»

Укрінформ
На Вінниччині у суботу, 3 липня у с. Буша Могилів-Подільського району розпочався Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор Державного історико-культурного заповідника «Буша» Ірина Захарчук.

«Наш фестиваль «Подільський оберіг» покликаний відроджувати та зберігати вікові традиції подільських каменотесів та інші художні промисли. Сьогодні презентуємо роботи 18 митців, які вони виготовили в ході мистецького пленеру. Це витвори каменотесів, гончарів, художників та ткаль. Усі вони присвячені 30-річчю незалежності України», - повідомила Захарчук.

За її словами, фестиваль проходить на території Державного історико-культурного заповідника «Буша». Тут з 1986 року проводиться мистецький пленер «Подільський оберіг». Виготовлені під час пленерів скульптури з пісковику стали експонатами місцевого парку кам'яних скульптур просто неба, розташованого на території «Буші». На його території встановлено понад 300 скульптур, які відтворюють образи учасників і героїв оборони Буші, історичні постаті, літературні персонажі козацтва, інші образи української міфології та історії.

Цьогоріч каменотеси створили шість скульптур, а ткалі виготовили спільну роботу, які присвятили ювілею Незалежності України.

Гості фестивалю можуть взяти участь у майстер-класах з гончарства, ткацтва та малярства. Програмою фестивалю також передбачена концертна програма, хедлайнером якої стане гурт «Пан Карпо».

Читайте також: До 400-річчя Хотинської битви проведуть фестиваль із відтворенням боїв та вогняним шоу

Як повідомляло агентство, 2018 року в ході ХXXІІ Всеукраїнського пленеру скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг» на території музею було створено унікальний меморіал воїнам-захисникам України усіх часів.

Фото: vocnt.org.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-