З'явилися фото гігантського айсберга, що дрейфує до острова в Атлантиці

З'явилися фото гігантського айсберга, що дрейфує до острова в Атлантиці

Фото
Укрінформ
Військовий літак Британських військ на південно-атлантичних островах (BFSAI) зробив кілька знімків гігантського айсберга A-68, що дрейфує Атлантикою у бік Південної Джорджії.

Як передає Укрінформ, знімки опубліковані на Фейсбук-сторінці BFSAI.

Літак RAF A400M провів розвідку над айсбергом A68a, який нині проходить через Південний антарктичний фронт, продовжуючи свій курс у напрямку заморської території Великої Британії острова Південна Джорджія.

Через величезний розмір льодовика неможливо було повністю відобразити його за один знімок, проте розвідка надала зображення айсберга й оточуючих вод з його уламками «великим планом».

A68 - один із найбільших айсбергів, які колись були зафіксовані вченими. Його вага становить близько одного трильйона тонн. Наприклад, вага двоповерхового автобуса - 12 тонн. Він відколовся від шельфового льодовика в Антарктиді в 2017 році.

Зараз айсберг рухається у північно-східному напрямку в бік Південної Джорджії.

Читайте також: Найбільший у світі айсберг може знищити пінгвінів та тюленів на цілому острові

Як повідомляв Укрінформ, якщо айсберг сяде на мілину безпосередньо біля острова, це буде представляти серйозну загрозу для великих місцевих популяцій пінгвінів і тюленів. Льодовик може заблокувати звичні шляхи пошуку їжі цих тварин, що заважатиме їм вигодовувати молодняк. Окрім того, всі істоти, що живуть на морському дні в тому місці, де айсберг сяде на мілину, загинуть.

Фото: BFSAI

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-