Українська «Атлантида» претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю

Українська «Атлантида» претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю

Укрінформ
Український художній фільм «Атлантида» претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю у номінації Orizzonti.

Напередодні, 4 вересня, на 76-му Венеційському кінофестивалі відбулася прем'єра кінострічки «Атлантида» Валентина Васяновича. Фільм - про війну та її наслідки - після 2025 року.

«Атлантида» - це артхаузна стрічка, участь в якій взяли лише непрофесійні актори - ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ і навіть судмедексперт.

«Це антиутопія. Про результати війни з Росією. Зрозуміло, ми виграли, але отримали повністю непридатну для життя територію. Головний герой повертається з війни додому. Заводи закриті, інфраструктура знищена, вода отруєна. Він хоче залишитися там і шукає мотивацію, яка його утримає на цій території. Кінець умовно щасливий і дає надію», - розповів режисер стрічки Валентин Васянович.

Виробництво фільму підтримало не лише Державне агентство з питань кіно, але й фонд Олександра Петровського «Солідарність».

«Цей фільм ставить перед світом питання: що буде після закінчення війни на Донбасі? Водночас цей фільм представляє нові тенденції у розвитку світового кінематографа. Що й оцінило високе журі Венеційського кінофестивалю, запросивши стрічку для участі в основному конкурсі”, - зауважила на пресконференції у Венеції на острові Лідо представниця фонду “Солідарність” Аліна Петровська.

Творці фільму вірять, що фільм стане класикою нового українського кіно, бо він виконаний на найвищому мистецькому рівні.

“Ми хочемо показати Європі не картинку війни, а обличчя героїв, які проходять індивідуальний шлях у боротьбі за свою любов, за своє нове життя, у боротьбі за свою пам'ять, з якої вже ніхто не забере нашого 5-річного досвіду боротьби за Україну», - зазначила Петровська.

Результати конкурсної програми 76 Венеційського кінофестивалю стануть відомі наступного тижня.

Читайте також: В Європейську кіноакадемію прийняли ще одного українського режисера

Як повідомлялося, Венеційський міжнародний кінофестиваль - найстаріший кінофестиваль у світі. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз - «Золотий лев».

«Горизонти» (Orizzonti) є другою за значущістю програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-