На OPERAFEST TULCHIN представили виставку живопису

На OPERAFEST TULCHIN представили виставку живопису "Подільські вельможі"

Фото
Укрінформ
На Вінниччині в ході ІІІ Міжнародного оперного фестивалю просто неба OPERAFEST TULCHIN у палаці Потоцьких представили виставку живопису «Подільські вельможі».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив автор робіт, представлених на виставці, художник Григорій Зорик.

«Фестиваль проходить на території палацу Потоцьких, у локації, яка й досі зберегла аристократичний дух і якій дуже пасує опера просто неба. Ми представили понад 20 робіт, створених як відтворення величної минувшини палацу, який називали Подільським Версалем, його засновника, родини та нащадків, які залишили нам у спадок такий прекрасний палац», - зазначив Зорик.

За його словами, родинна резиденція графа Станіслава Щенсного-Потоцького, чудовий палац кінця вісімнадцятого століття, історія цього краю завжди цікавили художника і вже майже 40 років він періодично повертається до цієї теми. Відтак, виставка стала цікавим візуальним доповненням фестивалю і його родзинкою.

Виставка "Подільські вельможі" в Тульчині / Фото: Лапін Олександр, Укрінформ

В експозиції представлено близько 20 робіт. На них зображені споруди палацу, озеро, водоспади і парк, які колись його оточували, а зараз безповоротно втрачені.

«Погортавши історичні джерела, я подумки обійшов палац по периметру, і зобразив для сучасників чудові краєвиди, на жаль, вже втрачені. Скажімо, на місці чудового ландшафтного куточка з водоспадом нині розташована АЗС. А хочеться нагадати землякам, яка тут була краса», - додав художник.

Читайте також: Агрохолдинг МХП знову став генеральним спонсором OPERAFEST TULCHYN

Окрім краєвидів, на виставці представлені жанрові сцени з життя мешканців провінційного Тульчина, перетвореного Потоцьким на осередок культурного життя, а також зображення членів родини графа та історичні події XVII-XIXстоліть, пов’язані з палацом. Зокрема, відвідини його польським королем, приїзди декабристів тощо.

Виставка «Подільські вельможі» працюватиме впродовж усього фестивалю - до понеділка.

На фестивалі прозвучали оперні «хіти», ораторія «Рай і Пері», а також були представлені хорове шоу і сучасний балет.

ІІІ Міжнародний оперний фестиваль просто неба OPERAFEST TULCHIN / Фото: Лапін Олександр, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-