Переможців цьогорічної “Коронації слова” назвуть 6 червня

Переможців цьогорічної “Коронації слова” назвуть 6 червня

Фото
Укрінформ
Імена кращих авторів 19-го Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” оголосять на церемонії 6 червня у Колонній залі КМДА.

Про це повідомила співзасновник конкурсу “Коронація слова” Тетяна Логуш на прес-конференції в Укрінформі.

“Буде оголошено переможців у чотирьох основних номінаціях: п’єси, кіносценарії, пісенна лірика, романи”, - сказала Логуш.

Вона зазначила, що за роки існування конкурсу створено 48 фільмів, серед них є стрічки, які здобули перемоги на українських та міжнародних кінофестивалях. У виробництві знаходяться 65 фільмів. Твори багатьох авторів “Коронації...” вивчають за шкільною програмою. Є конкурс рецензій, багато нових номінацій, поступово заповнюється ніша, яка не була представлена ні вітчизняною літературою, ні хорошими перекладами українською мовою, — це нон-фікшн. З’явилася спеціальна відзнака мера Києва “Як тебе не любити...”.

«Коронація слова-2019»: деталі церемонії

“Такий конкурс - єдиний у світі, аналогів йому немає”, - підкреслила Тетяна Логуш.

Як зазначив другий співзасновник Юрій Логуш, вони із трепетом очікують на наступний рік — 20-річчя.

“Коли ми започатковували цей конкурс, а він анонімний - експерти читають рукописи, не знаючи прізвищ авторів, - ми не знали, чи він спрацює... А нині надходить 6 тисяч рукописів від людей, які в більшості випадків перший раз пишуть. Цього не було у 1998-99 роках. За цей час з’явилося близько тисячі нових письменників, видано близько тисячі нових романів, поставлено 37 п’єс”, - сказав Юрій Логуш.

Як зазначалося, на відзначення 20-річчя конкурсу заплановано випустити Науково-довідкове видання “Коронація слова”, над яким працює видавництво “Світ успіху” за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також: Пригодницький роман Андрія Любки "Карбід" вийшов у Словенії

“Видання заплановано презентувати на Львівському форумі видавців у вересні цього року. Видання буде не тільки інформаційним, а й цікавим, є деякі інновації щодо подачі інформації, тим паче, що воно готується і для навчальних закладів. 1500 примірників видання буде надіслано до шкіл. На нього є запит. Вчителі-філологи, викладачі вишів очікують на таке видання з інформацією про авторів-переможців “Коронації слова”. Також видання буде цікавим для всіх, хто цікавиться українською літературою”, - розповіла генеральний директор видавництва “Світ успіху” Неоніла Струк.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-