Голова Держкіно розповів, яким буде цьогоріч український павільйон у Каннах

Голова Держкіно розповів, яким буде цьогоріч український павільйон у Каннах

Укрінформ
На фінансування українського павільйону на 72 Каннському міжнародному кінофестивалі Державне агентство України з питань кіно виділило 1 мільйон 400 тисяч гривень.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

“Фінансування цього року з боку Держкіно українського павільйону в Каннах було суттєво збільшено. Воно складає 1 млн 400 тисяч гривень. Для порівняння минулого року це було 760 тисяч гривень, а 2017 року - 300 тисяч гривень. І фактично у 2017 році павільйон відбувався в основному завдяки наявності приватного фінансування, але зараз у зв’язку зі збільшенням бюджетних асигнувань ми виходимо на ситуацію, коли основним донатором, основним фінансовим спонсором таких міжнародних івентів як проведення стендів та павільйонів на кіноринках стає саме держава в особі Державного агентства України з питань кіно”, - наголосив Іллєнко.

Він розповів, що візуалізація українського павільйону на Каннському кінофестивалі буде зроблена в тому ж ключі, що і павільйонів та стендів на Берлінале та на Пекінському міжнародному кінофестивалі.

“Вони базуються на сучасному осмисленні образів, створених українською художницею Марією Примаченко. І можна сказати, що українська присутність таким чином дуже виділяється серед інших учасників подібних заходів. На це люди звертають увагу та високо оцінюють таке візуальне рішення”, - розповів Іллєнко.

Окрім того, зазначив він, під час кінофестивалю Україна проводиме низку інших заходів, зокрема, український прийом за підтримки України у Франції та бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers за підтримки Благодійного фонду Ігоря Янковського, куди запрошено представників світової кіноіндустрії.

Іллєнко повідомив, що на бізнес-ланчі буде презентовано шість українських кінопроектів, які створюються за підтримки Держкіно і знаходяться на виробничому етапі.

Читайте також: Фільм із Сеітаблаєвим покажуть на Каннському фестивалі

“Крім того, спеціально для Каннського фестивалю ми підготували паперову версію каталогу українських фільмів 2018-2019 років”, - додав голова Держкіно, зауваживши, що видання англомовне.

Як повідомив генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, український павільйон на Каннському фестивалі був представлений уперше у 2008 році.

“За ці роки значно змінилася українська кіноіндустрія. Не тільки в плані фінансування, але і в плані організації. Абсолютно іншими стали українські продюсери, які сьогодні безумовно є вже повноправними членами світової та європейської кіноіндустрії. І сьогодні ми пишаємося тим, що українські фільми вже не перший рік представлені в основних програмах Каннського кінофестивалю і безумовно цікавість до України значно збільшилася”, - наголосив Халпахчі.

За його словами, діяльність павільйону “це щоденна робота, це величезна кількість відвідувачів, які потребують інформації про українське кіно”.

Як відомо, 72-й Каннський міжнародний кінофестиваль проходитиме у м. Канни (Франція) із 14 до 25 травня.

У конкурсних програмах фестивалю Україну представлятимуть два фільми, зокрема, стрічка “Додому” кримськотатарського режисера Нарімана Алієва, яка увійшла до програми “Особливий погляд”, та картина Декеля Беренсона “Анна”, створена в копродукції України, Ізраїлю та Великої Британії, яку відібрано до програми короткометражних фільмів.

Читайте також: Короткометражний фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Режисер фільму «Додому» Наріман Алієв зазначив, що участь у Каннському кінофестивалі для нього - велика подія.

“Для фільму “Додому” та для мене особисто Каннський фестиваль буде світовою прем’єрою, це буде початок шляху нашого фільму. Ми сподіваємося, що у майбутньому в нас буде можливість презентувати наше кіно по всьому світу, поширюючи українські та кримськотатарські мотиви, розповідаючи про нашу історію та культуру”, - сказав Алієв.

Як відзначив співпродюсер фільму «Анна», член Асоціації кіноіндустрії України Віталій Шереметьєв, в останні роки увага до українського кінематографа та до України виросла.

“Я вважаю, що це завдяки системній роботі, підтримці держави та роботі Державного агентства України з питань кіно, зокрема і Пилипа Іллєнка. Хочу привітати колег, які потрапили у Каннську програму в цьому році, та хочу привітати Україну з цим”, - сказав Шереметьєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-