У Житомирі солом'яними оберегами закликали весну

У Житомирі солом'яними оберегами закликали весну

Фото
Укрінформ
На майстер-класі із соломоплетіння «Вісники весни», що відбувся напередодні у Житомирі, виготовляли символічні обереги з птахами та закликали весну.

Захід провели майстер народної творчості із соломоплетіння Олексій Пшеничнюк та його дружина Ганна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Українці відзначають свято Стрітення, а в Західній Європі – День святої Бріджит. Символом нашого свята є освячені свічки, тоді як хліборобські культури Західної Європи виготовляють хрест святої Бріджит, який часто оздоблюють ляльками. Багато українських соломкарів також взяли його за основу, прикрашаючи павуками (різдвяними павуками із соломи – ред.). Тому з нагоди Стрітення виготовлятимемо такий хрест, а замість ляльок у нас будуть вісники весни – пташки», - розповів Пшеничнюк.

Читайте також: У Миколаєві відкрили виставку узамбарських фіалок кохання

Його дружина Ганна додала, що для виготовлення символічного оберега потрібні стебла будь-яких зернових. Для роботи можна брати жито, пшеницю, овес, ячмінь. Однак солому треба завчасно підготувати: зібрати колоски озимої пшениці - краще у червні, висушити, вибілити на сонці, а перед тим, як виготовляти обереги, слід замочити колоски у воді. Тоді вони стають еластичними і їх буде легко в’язати та згинати, розповіла вона.

За словами організатора заходу, заступника голови громадської організації «ЛА ДА» Людмили Лобачової, у Житомирі майстер-класи із соломоплетіння проводяться уже багато років поспіль і користуються неабиякою популярністю серед дітей та дорослих. Нинішня зустріч тематична, адже присвячена закликанню весни.

«Закликати весну на Стрітення – це доволі давня та архаїчна традиція. У цей день діти традиційно бігли до пагорбів, з яких із випеченими з тіста чи сплетеними із соломи птахами закликали весну. Тож ми також зібралися, аби вже покликати птахів із вирію», - зауважила Лобачова.

У Житомирі солом'яними оберегами закликали весну / Фото: Ірина Чирица. Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-