З’явилась онлайн-карта найстаріших дерев Києва

З’явилась онлайн-карта найстаріших дерев Києва

Укрінформ
Українська компанія “Візіком” створила інтерактивну онлайн-карту з найстарішими деревами столиці.

Про це компанія повідомила у Facebook.

“Відносно нещодавно Київ складався із бруківки, цегли і дерев. Сьогодні їх замінили асфальт, бетон і автомобілі. Останніх у Києві більше 1 мільйона. Скільки дерев і яке співвідношення між ними і машинами достеменно не скаже ніхто. Втім, в деяких районах Києва перевага не на боці виробників кисню”, – йдеться у повідомленні.

Розробники карти вважають, що стрімкий ріст столиці за останні двадцять років призвів до витіснення зелених насаджень на периферію міста.

Читайте також: Озеленити не можна рубати. Митці рятують місто від комунальників

“Так, згідно зі статистикою ще у 1968 році кількість насаджень у столиці була, як мінімум, на 30% більша, ніж зараз. Саме тому Київ по праву носив статус найбільш «зеленої» столиці Європи. Тоді, у 1968 року на одну людину в Києві припадало 24 м2 зелених насаджень. Зараз ця цифра знизилася до 16-18 м2. Для порівняння, у Відні, котрий кілька разів поспіль був визнаний кращим містом світу це 120 м2”, – наголошують у “Візіком”.

Однак не всі насадження у Києві знищили. За інформацією розробників карти, наразі у столиці налічується більше сотні дерев віком від 100 до 900 років. 20 з цього переліку входять до ТОП-500 дерев України, а деякі з них застали часи розквіту Київської Русі.

Читайте також: Мораторій на “омолодження” дерев у Києві: чому і для чого?

“По суті, йдеться про найстаріші пам'ятники нашої історії, ровесників руських городищ, козацьких битв і звільнення столиці від різноликих окупантів. Деякі дерева Києва і околиць старіші за церкви. Котрі, в свою чергу, дадуть фору будинкам. І перші і другі, і треті пережили пожежі і забудови, знищення і відродження Києва. На жаль, значна частина історичної спадщини столиці, і серед них цілі священні гаї, «канули в лету». Від останнього, Шулявського, лишився один дуб”, – говорять представники компанії “Візіком”.

Для створення карти вони використали дані Еколого-культурного-центру. Ознайомитися з картою можна тут.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-