"Гуцулки біля церкви" Івана Труша з'явились на конверті

Укрінформ
В івано-франківському Музеї мистецтв Прикарпаття відбулося спеціальне погашення художніх конвертів до 150-річчя від дня народження українського художника-імпресіоніста Івана Труша. На новому конверті міститься зображення його картини "Гуцулки біля церкви".

Про це повідомив головний зберігач художніх фондів Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк.

“17 січня, з нагоди 150-ліття від Дня народження видатного митця, випускника Краківської академії мистецтв, Івана Труша в експозиційній залі Музею мистецтв Прикарпаття відбулось погашення маркованих художніх конвертів спеціальним штемпелем «Іван Труш. 1869 – 1941. Івано-Франківськ, 7618, 17.01.2019». … спецпогашення маркованого конверту із репродукцією відомого твору І.Труша «Гуцулки біля церкви», – повідомив Доскалюк.

Читайте також: В Івано-Франківську взялися за створення об’єднаної громади

За його інформацією, після урочистого погашення конвертів усі охочі могли їх придбати та оглянути твори митця. З нагоди ювілею Труша Музей мистецтв Прикарпаття представив три твори митця зі своїх фондів: «Пейзаж з кипарисами», «Пейзаж з каменем» і «Портрет Й. Абрисовського».

Іван Труш – український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині. Художника називали поетом кольору та Сонця.

Із 1898 жив у Львові, де включився в українське мистецьке і громадське житт. Товаришував з Іваном Франком і співпрацював із Науковим Товариством ім. Шевченка (НТШ), а також виступав як критик і публіцист на сторінках видань «Будучність», «Літературно-науковий вісник», «Молода Україна», «Артистичний вісник» та «Діло».

У доробку Труша – портрети таких діячів, як кардинал Сильвестра Сембратовича, Іван Франко, Василь Стефаник, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Микола Лисенка та інших.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-