"Гуцулки біля церкви" Івана Труша з'явились на конверті

Укрінформ
В івано-франківському Музеї мистецтв Прикарпаття відбулося спеціальне погашення художніх конвертів до 150-річчя від дня народження українського художника-імпресіоніста Івана Труша. На новому конверті міститься зображення його картини "Гуцулки біля церкви".

Про це повідомив головний зберігач художніх фондів Музею мистецтв Прикарпаття Віктор Доскалюк.

“17 січня, з нагоди 150-ліття від Дня народження видатного митця, випускника Краківської академії мистецтв, Івана Труша в експозиційній залі Музею мистецтв Прикарпаття відбулось погашення маркованих художніх конвертів спеціальним штемпелем «Іван Труш. 1869 – 1941. Івано-Франківськ, 7618, 17.01.2019». … спецпогашення маркованого конверту із репродукцією відомого твору І.Труша «Гуцулки біля церкви», – повідомив Доскалюк.

Читайте також: В Івано-Франківську взялися за створення об’єднаної громади

За його інформацією, після урочистого погашення конвертів усі охочі могли їх придбати та оглянути твори митця. З нагоди ювілею Труша Музей мистецтв Прикарпаття представив три твори митця зі своїх фондів: «Пейзаж з кипарисами», «Пейзаж з каменем» і «Портрет Й. Абрисовського».

Іван Труш – український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині. Художника називали поетом кольору та Сонця.

Із 1898 жив у Львові, де включився в українське мистецьке і громадське житт. Товаришував з Іваном Франком і співпрацював із Науковим Товариством ім. Шевченка (НТШ), а також виступав як критик і публіцист на сторінках видань «Будучність», «Літературно-науковий вісник», «Молода Україна», «Артистичний вісник» та «Діло».

У доробку Труша – портрети таких діячів, як кардинал Сильвестра Сембратовича, Іван Франко, Василь Стефаник, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Микола Лисенка та інших.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-