Костинський назвав середній показник українських пісень на місцевих радіо

Костинський назвав середній показник українських пісень на місцевих радіо

Укрінформ
Середній показник звучання пісень українською мовою на місцевих і регіональних FM-радіостанціях у другий рік дії мовних квот становив 48%.

У порівнянні з листопадом 2016 – жовтнем 2017 року частка україномовних пісень зросла на 4 відсоткових пункти (в.п.), повідомив на прес-конференції в Укрінформі член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, презентуючи результати моніторингу ефірів 15 загальнонаціональних та 175 регіональних і місцевих FM-радіостанцій, проведеного регулятором у період із листопада 2017 року до жовтня-2018.

"Середній показник пісень українською мовою на місцевих і регіональних радіостанціях становить 48 %. У порівнянні з минулим роком це показник зріс на чотири відсоткові пункти. І перевиконання квоти таким чином у 2018 році становить плюс 18 відсоткових пунктів", - сказав Костинський.

Так, за його словами, у 6 областях України частка україномовних пісень перевищила 50%: Рівненська – 80%; Тернопільська – 78%; Івано-Франківська – 66%; Сумська – 61%; Волинська – 58%; Львівська – 52%.

У 7 областях зростання обсягу україномовних пісень відбулося найдинамічніше: Луганська – на 15 в. п.; Закарпатська – на 12 в. п.; Волинська та Донецька – на 9 в. п.; Сумська, Кіровоградська та Херсонська – на 8 в. п.

У середньому 92% передач в ефірі регіональних і місцевих FM-радіостанцій вийшли державною мовою. Це на 4 в. п. більше, ніж минулого року.

Перевиконання квоти ведення передач українською мовою в листопаді 2017 – жовтні 2018 року становить 37 в. п. У 4 областях передачі ведуться лише українською мовою: Волинська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області.

Читайте також: "Буковинську хвилю" оштрафували за порушення мовних квот

Високий відсоток державної мови в ефірі, що значно перевищує середній показник, у таких областях: Львівська і Черкаська – 98%; Івано-Франківська – 97%; Чернігівська і Тернопільська – 95%; Запорізька, Сумська і Закарпатська – 94%. Найбільше зростання частки обсягу ведення передач українською мовою відбулось у 8 областях України: Хмельницька і Херсонська – на 12 в. п.; Миколаївська і Вінницька – на 9 в. п.; Черкаська, Дніпропетровська, Луганська і Донецька – на 7 в. п.

Як повідомлялося, в Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі щодоби та в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводилася поступово. Так, протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30% і третього – 35%. Водночас ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%. Санкцією за порушення вимог закону є стягнення штрафу у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Його мовники зобов’язані сплатити до державного бюджету упродовж 30 днів після ухвалення Нацрадою відповідного рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-