Експерт заявляє, що

Експерт заявляє, що "500 метрів між аптеками" призведе до здорожчання ліків

Укрінформ
Прийняття законопроекту № 8591 унеможливить реалізацію державної програми “Доступні ліки”, а також призведе до значного здорожчання цін на лікарські засоби в Україні.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко. 

“Якщо у Верховній Раді буде проголосовано законопроект № 8591, що впроваджує мінімальну відстань між аптеками  500 метрів, це призведе до припинення дії програми “Доступні ліки”, пілотного проекту із забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет і регіональних програм із забезпечення пацієнтів ліками на пільгових умовах. Також це зумовить різке зростання цін на лікарські засоби”, - наголосив Руденко.

Він пояснив, що новий закон встановить додаткові бар’єри для доступу до лікарських засобів маломобільним громадянам, хронічним хворим, пацієнтам, які отримують ліки на пільгових умовах.

“При визначенні відстані “від аптеки до аптеки”, слід виходити з норм пішохідної доступності (фізично та соціально-економічно обгрунтованої), з урахуванням рівня транспортних витрат, обмеженими можливостями пацієнтів та необхідністю якнайшвидше придбати необхідний лікарський засіб. Сьогодні в Україні діє значна кількість аптек, що конкурують між собою, зокрема, завдяки кращій ціновій пропозиції для пацієнта”, - наголосив Руденко.

Він підкреслив, що, за відсутності конкурентів, аптека маніпулюватиме ціною, збільшуючи її у рази.

Читайте також: Лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ підтримає після доопрацювання законопроект № 8591 “Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами”. У разі прийняття нового закону буде впроваджено, зокрема, мінімальну відстань між аптеками 500 метрів. У законопроекті також пропонується обмежити кількість аптечних закладів у мережі залежно від форми власності й асортименту лікарських засобів: ФОП – максимум 1 аптечний заклад; юридичні особи – 4 аптеки в мережі. Аптеки, що виготовляють ліки або реалізовують наркотичні, психотропні речовини та прекурсори, – максимум 8 закладів у мережі. Ця норма спонукатиме аптечні заклади реалізовувати максимальну кількість ліків, тобто практично увесь спектр медикаментів можна буде отримувати в більшій кількості аптек. Також ініціюється норма, за якою у власника аптеки має бути обов’язкова фармацевтична освіта. Законопроект не передбачає скасування чи обмеження діючих ліцензій на роздрібну торгівлю ліками. У МОЗ підкреслили, що нові вимоги поширюватимуться тільки на відкриття нових аптек. Водночас власникам великих мереж аптек доведеться проводити реорганізацію, щоб їхня діяльність відповідала критеріям нового закону. Для цього процесу буде визначено конкретний час. Перехідний період має тривати більше ніж рік. Беручи до уваги, що процес реорганізації бізнесу згідно з новими нормами тривалий, пропонується продовжити його. 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами № 8591 від 12.07.2018 був ініційований депутатами Верховної Ради, зокрема, Іриною Сисоєнко, Олександрою Кужель, Ольгою Богомолець, Іриною Геращенко, Олегом Мусієм, Андрієм Шиком та іншими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-