Лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”

Лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”

Укрінформ
Лікарі-ФОП зможуть виписувати рецепти за програмою “Доступні ліки”, відповідні зміни Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні у середу 31 жовтня 2018 року. 

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі МОЗ.

“Найближчим часом лікарі-ФОП (фізична особа-підприємець), які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, матимуть право виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми “Доступні ліки”. Міністерство охорони здоров'я України ініціювало зміни до Постанови КМУ №152 “Про забезпечення доступності лікарських засобів” від 17 березня 2017 року, які ухвалив Кабінет міністрів України”, - поінформували у відомстві. 

У МОЗ підкреслили, що перелік безоплатних ліків в програмі “Доступні ліки” може зрости. 

“Уряд також ухвалив зміну, що збільшить вікно для перегляду цін препаратів фармвиробниками - з 5% до 10%. У грудні минулого року уряд запровадив додатковий механізм для залучення безоплатних препаратів у програму: додаткові 5 днів для перегляду цін усім виробникам, які запропонували ціни на свої препарати не вище за 5% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною. Тоді нововведення дозволило збільшити перелік безоплатних ліків щонайменше на 30 препаратів”, - зауважили у МОЗ. 

У відомстві акцентували, що відтепер таку можливість матимуть усі фармвиробники, ціни на медикаменти яких не перевищують 10% від вартості найдешевшого препарату за МНН (міжнародною непатентованою назвою).

Читайте також: “Медичні закупівлі України” працюватиме ефективніше за міжнародні організації - МОЗ

Як повідомляв Укрінформ, з 1 квітня 2019 року контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми “Доступні ліки” будуть не заклади охорони здоров'я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів - Національна служба здоров'я України. На програму “Доступні ліки” у 2019 році передбачено 1 млрд грн. Переведення адміністрування програми до Національної служби здоров'я України не вплине на забезпечення пацієнтів ліками на цей час. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-