UNFPA: близько 9% українських чоловіків вважають, що бити жінку — норма

UNFPA: близько 9% українських чоловіків вважають, що бити жінку — норма

Укрінформ
Близько 9 % чоловіків в Україні вважають, що побиття жінки є нормальною поведінкою.

Про це на прес-конференції, присвяченій старту інформаційної кампанії в Україні "Говори проти насильства", заявив представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Павло Замостьян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Близько 9% чоловіків в Україні кажуть, що це нормально бити жінку. Фонд ООН ставить собі за мету принаймні вдвічі скоротити цю цифру і довести її до нуля. Для цього треба, насамперед, говорити про ці проблеми, а не мовчати. Говорити не лише у колі фахівців, а й у суспільстві. Насильство в Україні, за нашими підрахунками, коштує щорічно понад 200 млн грн. Це гроші, які витрачають і жертва, і держава. Можливо ця сума далеко недооцінена, бо не всі звертаються по допомогу. Та й система реагування на насильство вимагає розвитку, створення та удосконалення", - зазначив Замостьян.

Він підкреслив, що відсутність насильства і почуття захищеності — це основні чинники стійкості і родини, і громади.

Читайте також: Домашнє насильство: з чим стикаються і як вирішують проблеми українці

Як повідомляв Укрінформ, 1 листопада в Україні стартувала інформаційна кампанія "Говори проти насильства" з протидії насильству у сім’ї. Метою кампанії є навчити українців розпізнавати "невидимі" форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині. Понад 1 млн українок щороку зазнають фізичної чи сексуальної агресії або тиску у родині. До поліції звертається тільки щодесята жертва домашнього насильства. Щороку від 1 до 3 млн дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства, зокрема, психологічного та морального. Щодругий громадянин України вважає, що шльопнути дитину по сідницях не є проявом насильства. 10 % вважають, що фізичне покарання дітей - це нормально у родині і не має до насильства жодного відношення. Лише третина сприймають демонстративне ігнорування дитини як насильство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-