В Україні стартувала інформаційна кампанія проти насильства у сім’ях

В Україні стартувала інформаційна кампанія проти насильства у сім’ях

Укрінформ
Мінсоцполітики, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустили у Україні інформаційну кампанію "Говори проти насильства".

Кампанія має навчити українців розпізнавати "невидимі" форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині. Про це було заявлено на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джама Гулейд підкреслив, що дуже важливо почати говорити про проблеми насильства між рідними людьми.

“Ця кампанія має спонукати людей просто поговорити про насильство. У своїй родині, з партнером, з батьками та дітьми. Обговорити, чи є насильство у ваших стосунках, і що можна зробити, щоб його не було. Для початку треба визнати, що насильство існує, і воно заважає родинам нормально жити і бути щасливими. Також треба знати, про що і як говорити. Кампанія спрямована на те, що допомогти людям”, - сказав він.

У рамках кампанії було проведено нейробіологічне дослідження, а саме, як насильство впливає на мозок людини, як людина поводиться під дією психологічного насильства. Дослідження виявило, що навіть фрази із проявами знецінення, погроз, приниження найчастіше зумовлюють у людині страх, гнів чи відразу.

Читайте також: У Кабміні пропонують навчати журналістів висвітлення гендерної політики

Як повідомляв Укрінформ, понад 1 млн українок щороку зазнають фізичної чи сексуальної агресії або тиску у родині. До поліції звертається тільки щодесята жертва домашнього насильства.

Щороку від 1 до 3 млн дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства, зокрема, психологічно та морального.

Щодругий громадянин України вважає, що шльопнути дитину по сідницях не є проявом насильства. 10 % вважають, що фізичне покарання дітей це — нормально у родині і не має до насильства жодного відношення. Лише третина сприймають демонстративне ігнорування дитини як насильство. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-