Хворі зуби мудрості можуть зашкодити серцю — Супрун

Хворі зуби мудрості можуть зашкодити серцю — Супрун

781
Ukrinform
Видалення зуба мудрості у жодному разі не нашкодить серцю, натомість, якщо у ньому спостерігається хронічне запалення, це може призвести до розвитку інфекційного міокардиту. 

Про це на своїй сторінці у Fаcebook зазначила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

“Зуби мудрості (восьмі зуби, треті моляри) найчастіше прорізаються у віці від 16 до 26 років. Вони відносяться до рудиментарних зубів, тобто зубів, які еволюційно втратили своє значення, оскільки відбулося зменшення розмірів щелепи, пов'язане з переходом на більш м'яку їжу, і місця для зубів мудрості практично не залишилося. Ось чому зуби мудрості часто ростуть криво і навскіс, або можуть все життя залишатися в щелепі”, - написала Супрун

Щоб уникнути ускладнень, вона рекомендує періодично проходити огляди в стоматолога та за призначенням лікаря робити рентгенографію для оцінки стану зубів мудрості і прилеглих тканин.

“У віці 7-11 років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації (і таке втручання називається гермектомією). Якщо зуб мудрості “захворів” - є карієс, пульпіт чи періодонтит, то в такому випадку лікування не призначається, як для інших зубів”, - зазначила Супрун. 

Вона наголосила, що зуби мудрості мають незначну жувальну ефективність: часто зуб мудрості не має протилежного зуба (зуба-антагоніста) і взагалі не бере участь в акті жування, кореневі канали по статистиці тяжко прохідні для лікування, вони не відіграють естетичну роль при усмішці.

“Найчастіше хірургічне ускладнення від восьмих зубів – це запалення слизової навколо зуба мудрості (перикороніт). Помилково цей стан пацієнти розцінюють, як «прорізання зуба мудрості». Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися (частково чи повністю), оскільки корені зубів вже є сформованими. А дискомфорт чи біль виникає, як результат травми слизової чи недостатнього очищення цієї ділянки та розвитку гострого чи хронічного запалення слизової навколо такого зуба мудрості”, - зазначила Супрун.

Читайте також: Серцеві хвороби в Україні щодва роки вбивають населення великого міста — експерт

За її словами, найпопулярнішим міфом щодо видалення зубів мудрості є той, що начебто вони пов`язані з роботою серця і їх видалення може йому зашкодити. 

“Насправді до порушень в серці (розвитку інфекційного міокардиту) може призвести тільки зуб мудрості із вогнищем хронічного запалення (розвиток одонтогенного хроніосепсису – стану, при якому в організм постійно потрапляє інфекція). Але видалення такого зуба навпаки покращить стан та запобігне розвитку інших тяжких ускладнень, оскільки усуне вогнище інфікування”, - наголосила Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-