У Вінниці покажуть 1,5 тисячі робіт народних майстрів

У Вінниці покажуть 1,5 тисячі робіт народних майстрів

Укрінформ
У Вінниці на ювілейній 70-й обласній виставці образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва покажуть півтори тисячі робіт усіх видів народних промислів.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила  заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець.

«Сьогодні стартує ювілейна 70-та виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яку ми традиційно проводимо у великій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею, відкриваючи в жовтні  - до свята Покрови. Вона має дуже багату історію, адже це був перший захід, який організував тоді ще Будинок народної творчості.  В експозиції представлені роботи понад 90 майстрів, - це десь півтори тисячі експонатів, виконаних «в традиціях», - повідомила Назарець.

За її словами, на виставці представлені  усі види народного мистецтва, які поширені на Вінниччині. Це і соломо -, рогозо- і лозоплетіння, гончарство і ткацтво, писанкарство і традиційна вишивка, різьбярство, витинанки і декоративний розпис тощо.

Читайте також: До Школи музейних лідерів у Київі з'їхалися 50 "учні" з усіх регіонів України

Основою виставки є експозиція  робіт відомих народних майстрів регіону, які відійшли у вічність. Зокрема, мистецькі твори  Володимира Панкоша та Марії Деркач,  Олександра Крутих( художнє випилювання), Романа Чмирука( гончарство) та  Тетяни Марховець (народне малярство, живопис, витинанки, писанки і писанки-шкрябанки), ткалі  Євдокії Гуц  та лауреата Шевченківської премії Віктора Наконечного (народне малярство). Частина  представлених експонатів була виготовлена 50-60 років тому.

Центральним елементом виставки стала композиція  у вигляді купола з вишитих рушників, під якими розташована бубнівська кераміка майстринь із с. Новоселівка Гайсинського району Христини Міщенко, якій понад 90 років, і Тетяни Шпак.  Традиції унікального орнаментального розпису бубнівської кераміки претендують на внесення до Національного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини.

Ця локація функціонуватиме і як фотозона для відвідувачів виставки, яка експонуватиметься до 9 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-