Супрун розповіла про синдром

Супрун розповіла про синдром "уявних хвороб"

Укрінформ
В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун попередила, що надмірне занепокоєння станом здоров'я, яке стає нав'язливим, може зашкодити, і такий синдром називають health anxiety або ж тривога щодо здоров'я.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Зазвичай люди, які мають такий синдром, постійно переживають за свій стан здоров’я. Прості симптоми, як-от біль в горлі чи підвищення температури, вони можуть сприймати як симптом серйозної хвороби. Через це постійно роблять додаткові аналізи чи обстеження, які часто самі собі призначають, та шукають годинами інформацію в інтернеті про хвороби. Ще гірше, коли страх виявити хворобу призводить до зворотних наслідків — людина взагалі починає нехтувати візитами до лікаря", - зазначила Супрун.

За її словами, страх захворіти на серйозну хворобу може негативно позначатися на повсякденному житті. Крім того, науковці зазначають, що сама надмірна тривога і стрес підвищують ризики появи реальних, вже не надуманих хвороб, наприклад, серцево-судинних захворювань, а додатковий стрес впливає на появу шкідливих звичок.

"Передусім хочу зазначити, що переживати за своє здоров’я — нормально та корисно. Але коли думки про це стають нав’язливими — це негативно позначається на щоденному житті людини та її близьких. У такому випадку варто якнайшвидше розв'язувати проблему", - наголосила урядовець.

Читайте також: Супрун розповіла, що робити, аби мозок був здоровим

Вона порадила вести щоденник, у який записувати те, що найбільше непокоїть з приводу здоров’я: "Це допоможе проаналізувати ситуацію та зрозуміти, які проблеми варті уваги. Британська служба охорони здоров’я навіть розробила окремий гайд з порадами як вести такі записи. Наразі ми перекладаємо ці поради та опублікуємо найближчим часом".

Водночас Супрун застерегла, що Інтернет не завжди хороший порадник, а також закликала не ставити самостійно діагноз: "Існують наукові дослідження, які вказують, що лікарі діагностують у 2 рази краще, ніж онлайн ресурси, які для цього створені".

Крім того, за її словами, слід намагатися відволіктись на інші справи, консультуватися зі своїм лікарем, адже в деяких випадках він може призначити спеціальне лікування або ж направити до психотерапевта.

Водночас вона закликала обрати сімейного лікаря, який стежитиме за вашим здоров’ям, рекомендуватиме потрібні огляди та позбавить вас непотрібного занепокоєння.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-