На Закарпатті міжнародний пленер “Чорна гора” завершився виставкою картин

На Закарпатті міжнародний пленер “Чорна гора” завершився виставкою картин

Фото
1168
Ukrinform
На Закарпатті протягом минулого тижня на міжнародному пленері працювали відомі художники з України та сусідніх країн ЄС. В урочищі Чорна гора митці створили кілька десятків картин.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів Віктор Мигович, куратор пленеру.

Фото: Іван Білан
Фото: Іван Білан

«На Закарпатті протягом минулого тижня на міжнародному пленері працювали два десятки найзнаменитіших художників України (як Петро Антип, академік Володимир Микита, народний художник Іван Бровді) та країн-сусідок з ЄС. В урочищі Чорна гора митці створили кілька десятків картин. Їх протягом трьох наступних тижнів можна побачити у міській галереї Виноградова. Опісля два десятки картин знаходитимуться на місцевому курорті, де жили та творили художники», - сказав Мигович.

За словами мистецтвознавця Івана Білана, пленер з таким складом митців проводиться вперше. Його особливістю стало те, що в один час і в одному місці зібралися разом представники усіх живописних шкіл України, а також Угорщини, Словаччини та Польщі. Унікальним творче зібрання було ще й тому, що разом, пліч-о-пліч, творили діди, батьки та онуки — художники трьох поколінь. Наймолодшому учасникові Андрію Чижову зі Львова - 23, а найстаршому - народному художнику, академіку Володимиру Микиті - 87 років, наголосив Іван Білан.

Читайте також: В Туреччині пройде український та кримськотатарський день

«Цілі, які ми перед собою ставили, ми досягли. Власне, це можна означити одним словом: єднання. За географією, за віком, за духом. Коли усі разом сідали за стіл і співали - кожен один одного розумів і підтримував», - додав мистецтвознавець.

Фото: Іван Білан
Фото: Іван Білан

На експозиції у Виноградові за підсумками пленеру виставлено 32 роботи.

«Від когось із художників - по одній роботі, максимум - по дві роботи від одного художника. Загалом, попрацювали всі по-різному, хтось написав одне полотно, хтось - з десяток, як харків'янин Володимир Носань.

За стилістикою це різні роботи, тут склалася справжня мозаїка зі стилів та  напрямків. Є роботи у кращих традиціях закарпатської школи живопису, сучасні модерні роботи, є картини поставангардного стилістичного спрямування.

Власне, - підсумував Білан, - ми досягли того, на що розраховували, — аби кожен із глядачів мав перед собою дуже яскравий букет живопису, а в ньому вже кожен зможе знайти свою квітку».

Фото: facebook.com/events/280737195856476/

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>