Вчені навчилися перетворювати будь-яку групу крові на універсальну

Вчені навчилися перетворювати будь-яку групу крові на універсальну

Укрінформ
Науковці з університету Британської Колумбії розробили методику трансформації будь-якої крові у першу групу, яка підходить для переливання усім пацієнтам.

Про це пише канадський суспільний мовник СВС News.

“Біохімік Стівен Візерс видобув із бактерій кишівника людини 20 тис різноманітних зразків ДНК та виявив, що деякі з них здатні виробляти ензими, спроможні трансформувати кров”, - йдеться у матеріалі.

За його словами, застосування цих бактерій дозволяє змінювати групу крові людини у 30 разів швидше, ніж відомі нині способи. “Візерс вважає, що його успіх пов’язаний із новими технологіями метагеноміки, недоступними його попередникам. Ці технології дозволили йому вирощувати та досліджувати бактерії кишівника у великих кількостях. Завдяки цьому він зміг розшукати мікроорганізми, які найкраще підходили для цього завдання”, -  запевняє CBC News.

Однак, до початку практичного застосування нового методу пройде ще багато часу, оскільки він потребує детальнішого дослідження. “Для того, аби метод трансформації крові вийшов за межі лабораторії, потрібен час. Аби дозволити використовувати трансформовану кров у переливанні, слід провести значні дослідження”,  - підсумовується у статті.

Читайте також: Вчені виявили у корі мозку невідомі раніше "гальмівні нейрони"

Додамо, що в усьому світі відчувається нестача донорської крові рідкісної І групи, тож новий метод потенційно дозволить урятувати багато життів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-