У Варшаві пройшла прем'єра фільму про російську агресію в Україні

У Варшаві пройшла прем'єра фільму про російську агресію в Україні

Фото
Укрінформ
У Польщі відбулася прем'єра документального фільму “Дружба в тіні Кремля. Завтра Україна”, що розповідає про роботу польських і українських волонтерів.

Презентація стрічки проходила у варшавському кінотеатрі “Нове кіно Вісла” у п'ятницю ввечері за участю режисерів та декого з героїв фільму, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Роботу волонтерів над доповіддю "Російські військові злочини в Україні в 2014 році" очолила депутат Сейму Малгожата Госєвська.

“Коли ми дізналися, що депутат Госєвська готує доповідь про російські злочини, вирішили підтримати цю роботу фільмом, який став би методом тиску, аби Європа не могла легко відкидати аргументи, що містяться у цій доповіді, а також спробою показати це широкій публіці”, - зазначив один з режисерів стрічки Войцех Яхимяк.

Варшаві фільму щодо російської агресії в Україні Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

Депутат Госєвська закликала присутніх вшанувати хвилиною мовчання усіх загиблих на Донбасі, а також героїв фільму і тих, хто допомагав його знімати, яких уже немає серед живих. Вона висловила сподівання, що фільм буде показано широкій публіці в Україні, інших державах, а також у європейських інституціях.

Як нагадала політик, Гаазький трибунал прийняв цю доповідь до розгляду. Оптимістичним, на її думку, є те, що трибунал вже розпочав розгляд однієї справи проти Росії у контексті війни у Грузії.

Читайте також: Діаспора закликає підтримати акцію "Червона картка для Путіна"

“Тому, я сподіваюся, що це також відкриє шлях для нашої справи, того, що нам вдалося зібрати у доповіді, і що дійсно, люди, які нам повірили, розповідаючи про пережите і завдані їм кривди, дочекаються справедливості, і що винуватців цих злочинів буде покарано”,- підкреслила Госєвська.

Фільм базується на свідченнях, записаних авторами фільму під час поїздок у 2017 році в зону АТО, та зустрічах із колишніми полоненими бойовиків на Донбасі. Герої фільму, зокрема активістка Ірина Довгань, протестантський пастор Олександр Хомченко та інші, розповідають про те, як їх катували бойовики в 2014 році.

Як зазначають творці документальної стрічки, її знято під впливом слів президента Лєха Качинського, сказаними під час візиту до Тбілісі у серпні 2008 року, коли відбувалася російська окупація частини Грузії: “Сьогодні це Грузія, завтра Україна, післязавтра - балтійські країни, а потім настане час і Польщі”.

Стрічка стала другою у циклі «Дружба у тіні Кремля», знятому польськими документалістами. Перша має назву “Сьогодні Грузія” і розповідає про російсько-грузинську війну 2008 року. Польські режисери знімали свої фільми з трьох перспектив: війни в Україні, смоленської трагедії та створення союзу країн Центрально-Східної Європи, які перебували в зоні впливу СРСР.

Як повідомляв Укрінформ, доповідь "Російські військові злочини в Україні в 2014 році" складено на базі понад 60 інтерв'ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. Колишні бранці розповіли, серед іншого, про фізичні і психічні тортури, вбивства, до яких мали стосунок росіяни.

У першій половині 2016 року відбулися презентації документа в Європарламенті, Верховній Раді України, Сеймі Польщі, на засіданні ОБСЄ. У квітні 2016 року Госєвська особисто передала доповідь до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-