У Львові презентують книгу-листування Гузара з матір'ю

У Львові презентують книгу-листування Гузара з матір'ю

Укрінформ
У Львові представлять книгу-листування із матір`ю Блаженнішого отця Любомира Гузара.

Організатори заходу, який відбудеться 7 червня в Центрі Митрополита Андрея Шептицького, - Інститут Історії Церкви УКУ та Видавництво Українського католицького університету, про це повідомляє прес-служба міської ради.

«Блаженніший Любомир належав до тих нечисленних церковних діячів, чия медійна впізнаваність і навіть більше — моральний авторитет - виходили далеко за рамки його Церкви, і його слово багато важило не тільки для греко-католиків, а й для людей, далеких від релігії. Усім тим, хто зберіг добру пам’ять про Патріарха Любомира, і кому запали в серце його настанови, неодмінно буде цікавою книжка: листування Любомира Гузара з його матір’ю Ростиславою, яке охоплює (з перервами) період із 1975 до 1992 року», - зазначили організатори.

Читайте також: У київському музеї відкрили експозицію, присвячену митрополиту УГКЦ Гузару

Усі ці роки (та й, мабуть, задовго до того, хоча листів за попередній період не віднайдено) о. Любомир Гузар щомісяця, а то й щотижня, якщо цьому не перешкоджали справи та роз’їзди, сідав писати листа, що починався тими самими словами: «Найдорожча мамусю!». Копії цих листів він зберігав у своєму особистому архіві, де вони заповнили кілька грубих папок. Це листування охоплює, серед іншого, період, коли відбувалися доленосні для України та Греко-католицької церкви події: вихід Церкви з підпілля, проголошення незалежності України, повернення Патріарха Мирослава-Івана Любачівського до Львова й розбудова церковних структур у рідному краї. Про всі ці події, як і про багатьох осіб, у них задіяних, у листуванні можна знайти цікаві й досить відверті коментарі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-