Україна не переглядатиме "чорного списку" російських артистів - Кириленко

Україна не переглядатиме "чорного списку" російських артистів - Кириленко

1565
Ukrinform
Українська сторона готова розглядати звернення російських митців, що потрапили до "чорного списку" і бажають за встановленою українським законом процедурою потрапити на територію Криму.  

Про це заявив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко в ефірі телеканалу "112", повідомляє кореспондент Укрінформу.  

"Із задоволенням розглянемо. Оскільки це означає, що в РФ є публічні особи, які переглядають свій підхід до політики Путіна, яка полягає в порушенні державного суверенітету і територіальної цілісності України, включно з анексією Криму. Але, на жаль, поки що жодних таких випадків немає. І я прогнозую, що не буде", - сказав Кириленко. 

Водночас він підкреслив, що це не стосується виступів на окупованій території Донбасу. 

"В Донецьку частина з них виступає і потрапляє у список, тому що вони по суті підтримують терористичні режими "ДНР", "ЛНР". Це не є окрема територія, це територія, яка перебуває під українською юрисдикцією. Щодо Криму є окремий закон, і кожен може перетинати кордон з нашої території, виконавши відповідні процедури. Донбас - також територія, що під нашим суверенітетом, але тимчасово окупована. Таким чином, тільки у випадку взаємодії з українською владою такі виступи можливі, але я думаю, що така ситуація лише теоретична", - зазначив віце-прем'єр. 

Читайте також: Законопроект про спецзбір із гастролерів у Росії - вже у Раді

Він також ще раз наголосив, що уряд не буде переглядати і скорочувати так званий "чорний список" російських артистів, з проханням про що звернулася частина учасників телеринку. 

"Якщо вони їдуть на територію анексованого Криму, то вони порушують законодавство України і міжнародні рішення, які стосуються невизнання анексії Криму. Вони гастролюють у Криму, прибуваючи туди з території РФ в порушення чинного українського законодавства. І тому потрапляють до цього так званого "чорного списку", а точніше - переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці. Причому більшість із них роблять це неодноразово і тільки потім потрапляють до цього переліку, бо процедура занесення достатньо складна і громіздка. І переглядати сенсу немає, що ніхто з них не зробив жодних зворотніх заяв", - сказав Кириленко. 

Як зазначалося, зараз в так званому "чорному списку" - 150 осіб, які у своїх публічних виступах підтримували анексію Криму та не визнавали суверенітет України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>