Фільм "Іній" отримав премію на Стамбульському кінофестивалі

Фільм "Іній" отримав премію на Стамбульському кінофестивалі

1113
Ukrinform
Художній фільм "Іній" отримав премію Human Rights in Cinema Award (Права людини в кіно) на 37 Стамбульському міжнародному кінофестивалі.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно, за підтримки якого створено фільм. 

"Матеріальна частина премії - це бронзова статуетка "Спіраль сходження" (робота скульптора Фреді Рульмана) і грошова складова від "Єврімажу" в сумі 5 тисяч євро. Разом з "Інеєм" за цю нагороду боролися ще 10 стрічок з усього світу", - йідеться у повідомленні. 

Нагороду отримала присутня на церемонії співпродюсерка картини Олена Єршова.

"Для мене як продюсера з українського боку ця нагорода є надзвичайно важливою, адже ми знімали цю стрічку в Україні, на прифронтовій території, зі справжніми солдатами, журналістами та людьми, які досі живуть там, в умовах війни", - наголосила вона.

Під час вручення премії голова журі фестивалю, всесвітньо відома художниця з Ірану Шірін Нешат зазначила, що вибрати найкращий фільм у цій програмі було надзвичайно важко.

"Але ми впевнені, що зробили правильний вибір, бо стрічка-переможець надзвичайним чином передає дивовижний людський дух в умовах війни", - сказала вона.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців картини і зазначив, що вперше за 11 років існування цієї кінопремії її лауреатом став український фільм. 

"Це потужна європейська копродукційна стрічка, що не лише знята в Україні, але й має суто український контекст. Такими картинами ми демонструємо високий художній рівень нашого кінематографа і привертаємо увагу міжнародної спільноти до окупації території та військової агресії проти України. Ця нагорода важлива для нас ще й з огляду на активний етап перемовин щодо вступу України до "Єврімажу", - підкреслив Іллєнко.

Премія Human Rights in Cinema Award заснована Радою Європи і вручається на Стамбульському міжнародному кінофестивалі з 2007 року. Щорічно цією премією відзначаються фільми, які найкраще віддзеркалюють цінності, за які виступає Рада Європи: права людини, свобода особи, політична свобода і верховенство закону. На премію можуть претендувати художні і документальні фільми, які підвищують рівень поінформованості громадськості та інтерес до питань прав людини і здатні покращити розуміння їхньої важливості.

"Іній" (Frost) - драма про війну на Донбасі. Фільм створений у копродукції України (компаніями "ІнсайтМедіа" і "Татофільм" за підтримки Держкіно), Литви ("Studija Kinema" за підтримки Литовського кіноцентру), Франції (компанією "КіnоЕlektron" за підтримки телеканалу ARTE) та Польщі (компанією "Donten & Lacroix Films" за підтримки Польського кіноінституту).

Читайте також: Український фільм "Жінка на війні" покажуть у Каннах

Головні ролі у фільмі виконали молоді литовські актори Лія Макнавічюте та Мантаc Янчаускас, а також зірки світового кіно Ванесса Параді, Анджей Хира та інші.

Світова прем’єра картини відбулася у рамках програми "Двотижневик режисерів" 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю. Стрічку також було висунуто від Литви претендентом на "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою" у 2017 році.

Навесні цього року "Іній" з’явився в українських кінотеатрах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>