У Будапешті - виставка сучасного українського мистецтва

У Будапешті - виставка сучасного українського мистецтва "Перманентна Революція"

Фото
Укрінформ
Виставка сучасного українського мистецтва "Перманентна Революція", в якій беруть участь 38 українських художників і мистецьких груп, відкрилася у Музеї Людвіга в Будапешті.

Про це повідомляє прес-служба посольства України в Угорщині.

"У Музеї Людвіга в Будапешті відкрилася виставка сучасного українського мистецтва "Перманентна Революція", організована в рамках проекту Фундації Zenko Foundation. Кураторами проекту з української сторони виступили Аліса Ложкіна та Костянтин Акінша, з угорської - директор Музею Людвіга Джулія Фабеньї", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в посольстві, вперше українське мистецтво презентує в європейському музейному просторі твори кількох поколінь сучасних вітчизняних митців у контексті соціальних трансформацій, що відбулися в країні протягом останніх трьох десятиліть.

За задумом авторів, виставка має розповісти не тільки про стан українського мистецтва, а й про те, як люди переживають і розуміють соціальні травми, з якими їм довелося зіткнутися, і з якими вони стикаються щодня.

Відкриваючи виставку, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп зазначила, що одна з представлених картин - "Опік реального" - змушує замислитися над тим, через що проходить наша країна в умовах російської агресії.

"Цю картину варто згадувати щоразу і тоді, коли реальність намагаються обпалити черговими фейками, що Україна - це країна, яка не відбулася; що розбудова Української держави - це націоналізм; що в Україні триває громадянська війна, а російської агресії, попри всі докази, не існує; що протидія російській агресії - це справа лише частини України, яка не стосується всіх її громадян; що прагнення до свободи - це інспірована ззовні змова, а не воля українського народу. Маємо почати тверезо дивитися на реальність, не даючи можливості цим фейкам, як обпаленим папірцям, повільно тліти у свідомості, міліметр за міліметром забираючи віру в ті цінності, на яких грунтується сучасна демократія", - наголосила посол.

Виставка "Перманентна Революція" експонуватиметься з 6 квітня до 24 червня.

Фото: Embassy of Ukraine to Hungary/facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-