Україна на Берлінале: фільм, стенд і бізнес-ланч

Україна на Берлінале: фільм, стенд і бізнес-ланч

Відео
Укрінформ
Україна на цьогорічному Берлінському кінофестивалі, що проходитиме з 15 по 25 лютого, буде представлена фільмом "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк. 

Там само відбудеться його світова прем'єра, а також проведе низку заходів, спрямованих на просування нашої країни на міжнародній арені та налагодження співпраці з іноземними партнерами, повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко на прес-конференції в Укрінформі. 

"На 68-му Берлінському міжнародному кінофестивалі Україна буде представлена фільмом "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк. Це її дебютний повнометражний ігровий фільм, підтриманий Держкіно. І ми вважаємо, що це надзвичайно важливий здобуток - світова прем'єра на такому престижному кінофестивалі в програмі Panorama Berlinale. Крім того, вже традиційно Україна буде представлена на Європейському кіноринку Берлінського кінофестивалю власним стендом. Стенд працюватиме за підтримки Держкіно, Асоціації кіноіндустрії України та Української кіноасоціації. Буде ціла низка івентів, зокрема за підтримки громадської організації "Фонд Ігоря Янковського" відбудеться бізнес-ланч в рамках Со-production Market", - розповів Пилип Іллєнко.

Серед інших традиційних івентів, за його словами, - представлення каталогу українських фільмів 2016-17 років та оновленого каталогу "Українська кіноіндустрія", низка заходів і зустрічей на самому Українському стенді, український прийом для представників міжнародної кіноспільноти. 

"Україна буде гідно представлена цього року в Берліні - на одній з найголовніших подій у світовій кіноіндустрії. І вона тільки розпочинає участь у цілій низці міжнародних заходів цього року на інших великих кінофестивалях і кіноринках", - сказав Іллєнко. 

Голова Асоціації кіноіндустрії України Володимир Яценко зазначив, що вже другий рік поспіль асоціації кіноіндустрії спільно з Держкіно є організаторами заходів на міжнародних кінофестивалях. 

"Це досить плідний рік для України на "Берлінале", тому що, крім фільму в програмі Panorama, ще відібрано 4 учасники в програму Berlinale Talents. Також один з членів журі буде від України. Тобто ми представлені як серйозна кінематографічна країна. І без спільних зусиль це було би неможливо. Наша задача в рамках "Берлінале" - привернути найширшу увагу потенційних партнерів до нашої країни, щоб сюди приїжджали знімати, щоб іноземні групи залишали тут свої гроші, щоб ми могли виробляти фільми спільно з Європою", - підкреслив Яценко.

Як зазначив директор ГО "Фонд Ігоря Янковського" Тагір Імангулов, фонд 6-ий рік поспіль бере участь у найбільших подіях у світі кіно, докладаючи зусиль до просування вітчизняного кінематографа на найбільших фестивалях. Цього року, крім організації стенду, фонд бере участь в організації бізнес-ланчу на Со-production Market - окремої події в рамках Берлінського кінофестивалю, куди щороку відбирають близько 600 продюсерів, 35 проектів, які є найбільш перспективними. 

"На жаль, цього року жоден український проект не пройшов відбір. Наше завдання - зробити так, щоб Україна була більш помітна на кінематографічній мапі світу. І ми хочемо організувати цей бізнес-ланч на 250 осіб, який дозволить це зробити, бо протягом заходу представники Держкіно і кілька наших продюсерів зможуть розповісти про свої проекти, про стан справ в нашому кінематографі. І сподіваємося, що наступного року тут буде більше українських продюсерів і більше українських проектів зможуть знайти своїх партнерів за кордоном", - сказав Імангулов.

Читайте також: Координатор фестивалю "Молодість" обраний у журі премії Teddy Award на Берлінале

Водночас він уточнив, що за даними Берлінського кінофестивалю лише на кіноринок зареєструвалися понад 60 українських продюсерів, а ще є фестивальні акредитації. Тому делегація українців буде досить потужна і Україна буде помітною на цьому фестивалі. 

Щодо бюджету Іллєнко уточнив, що Держкіно профінансує участь України на "Берлінале" на суму близько 600 тис. грн., при цьому держава не братиме участь у фінансуванні заходів у вигляді ланчів і прийомів. Це все буде за рахунок кіноіндустрії. 

"Плюс окремо невелику суму ми надамо на підтримку участі творчої групи фільму "Коли падають дерева", оскільки фестиваль оплачує участь однієї людини - режисера. Але у фільмі дуже цікавий каст, в тому числі діти, я переконаний, що треба дати їм можливість теж представити стрічку, тому що, очевидно, до них буде багато питань від журналістів", - сказав Іллєнко.

 Імангулов додав, що Бізнес-ланч буде коштувати фонду 380 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-