У Британії сьогодні оголосять переможців літературної премії Costa

У Британії сьогодні оголосять переможців літературної премії Costa

Укрінформ
Імена лауреатів авторитетної літературної премії Великої Британії Costa за 2017 рік оголосять у вівторок, 2 січня.

Про це повідомляє "Ехо Москви".

Лауреати премії отримають по 7 тисяч фунтів стерлінгів, абсолютний переможець отримає 25 тисяч фунтів. Саме його книга носитиме титул «Книги року».

Як нагадує livelib.ru, премія Коста (Costa Book Award), до 2006 р. Вітбредівська премія (Whitbread Book Award) — одна з найавторитетніших літературних премій Великої Британії. Заснована в 1971 році і присуджується Асоціацією книготорговців Великої Британії.

Претендувати на премію, окрім британських письменників, можуть також автори з Ірландії. Спочатку іменувалася за назвою фірми-спонсора Whitbread Group, яка працює переважно в готельному і ресторанному бізнесі; у 2006 році обов'язки головного спонсора перебрала на себе компанія Costa Coffee, що входить до Whitbread Group і володіє 600 дрібнооптовими магазинами з продажу кави та 200 кав'ярнями на території Великої Британії, у цьому зв'язку премію перейменували.

Премія ставить собі за мету пропаганду читання і заохочення творів, здатних поширити задоволення від читання в ширшій аудиторії, й у цьому зв'язку її вважають "демократичнішою" за Букерівську премію.

Читайте також: Букерівську премію отримав Джордж Сондерс зі США - за роман про президента

Премія присуджується щорічно у п'яти номінаціях: «Роман», «Кращий перший роман», «Біографія», «Дитяча література», «Поезія»; лауреати отримують по 5000 фунтів стерлінгів. Із п'яти лауреатів вибирають абсолютного переможця, який отримує 25 тисяч фунтів стерлінгів. Його твір носить титул «Книга року». 

Серед відзначених Вітбредівською премією Книг року - твори таких відомих авторів, як Філіп Пулман, Кадзуо Ісігуро та інші.

Фото: rnib.org.uk

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-