"Ворота душі": У Києві відкрили скульптури двох великих поетів України і Китаю

Фото
1781
Укрінформ
У Ботанічному саду імені Олександра Фоміна встановлено скульптурну композицію "Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу", які зображують двох великих поетів - українського й китайського народів.

Участь у відкритті композиції взяли віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Надзвичайний та Повноважний посол Китаю в Україні Ду Вей, ректор КНУ Леонід Губерський та автор скульптур, директор Національного художнього музею Китаю У Вейшань, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це - велика подія для Києва, для України — відкриття скульптур українського та китайського поетів. Відносини між українським і китайськими народами поглиблюються і стають дедалі більш інтенсивними. Тисячі студентів, науковців, діячів культури, освітян, інженерів, технологів їздять з України до Китаю і з Китаю до України і поглиблюють дружбу між нашими народами”, - зазначив Кириленко.

За його словами, вибір для композиції постатей Тараса Шевченка та Ду Фу є дуже символічним і знаковим, оскільки обидва поети мали складну долю і вболівали за свої народи.

У свою чергу посол Ду Вей зауважив, що відкриття композиції увінчує низку урочистих заходів, присвячених 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною й Китаєм.

“Ця пара статуй називається “Двері душі”, що, на мою думку, можна розглядати як двері дружби і співробітництва між двома країнами”, - підкреслив дипломат.

Автор скульптур У Вейшань додав, що Ду Фу і Тараса Шевченка об’єднує те, що "вони видатні поети, а в їхніх душах живе народ”.

Відкриття скульптур Шевченка і Ду Фу в Ботсаду / Фото: Даниіл Шамків

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-