Пісня українською: чотирьом радіостанціям лишили квоти у 25%

Пісня українською: чотирьом радіостанціям лишили квоти у 25%

Укрінформ
Радіостанції «Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM» внесли зміни до програмної концепції, що передбачають збереження для них квоти українською мовою на рівні 25% за умови ротації 60% пісень мовами ЄС.

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив член Нацради Сергій Костинський.

«Закон передбачає, що радіостанція може не збільшувати квоту, якщо дає в ефірі не менше 60% пісень мовами Європейського Союзу. Для таких радіостанцій квота зберігається на рівні 25%. До Нацради звернулися чотири таких радіостанції («Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM») і переоформили свої ліцензії. Таким чином вони підтвердили свою нішевість, а ця норма - якраз для нішевих радіостанцій», - зазначив Костинський.

Читайте також: У десяти областях частка українських пісень на радіо перевищила 40%

Як повідомляв Укрінформ, усі загальнонаціональні, регіональні і місцеві радіостанції в 2017 році перевиконували 25% квоту українських пісень в ефірі в середньому на 13%.

В Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)". Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого - 30%, третього - 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого - 55%, третього — 60%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-