Медіа-кампанія спростує, що Донбас - “ісконно руская зємля”

Медіа-кампанія спростує, що Донбас - “ісконно руская зємля”

1027
Ukrinform
В Україні стартувала інформаційно-просвітницька кампанія "Літопис українського Донбасу", спрямована на розкриття невідомих або маловідомих сторінок історії цього регіону.

Презентація медіакампанії відбулась у понеділок в Укрінформі.

“Сьогодні ми запускаємо важливу медіа-кампанію “Літопис українського Донбасу” та презентуємо перший відеоролик з цього циклу - "100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі". Наша історія багато говорить про заселення Донбасу, про протиборство українських козаків з московитами. Але про пробудження національної ідентичності, взагалі української нації на Донбасі кінця ХІХ - початку ХХ століття дуже мало сказано. І тому сьогодні разом колегами з “Фабрики думки “Донбас”, істориками та іншими партнерами намагаємося промотувати цей період та розвінчувати той міф, який РФ не тільки сьогодні, а достатньо давно намагалася просувати, що нібито Донбас — це якась “ісконно руская зємля” і начебто на Донбас РФ може мати якісь територіальні претензії”, - заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

За її словами, незнання своєї історії “дає певний люфт для міфологізації”: “І радянська історіографія, а до того царська Росія, саме цим і займалася - створювала свої міфи, на основі яких вибудовувалася політика цієї держави”.

Перший заступник міністра наголосила, що зараз важливо сформувати свій наратив з приводу українського Донбасу, який спирається на чіткі факти.

Читайте також: Єльченко розповів про розбіжності позицій США і РФ щодо миротворців на Донбасі

Вона повідомила, що відомство наразі займається виготовленням відповідного контенту. Зокрема, у грудні вийде цикл телепрограм “Нові герої Донбасу” - це 10 серій про сучасних героїв, які на Донбасі виборюють незалежність України. Крім того, МІП з вересня випускає газету “Донбасінформ”, яка що два тижні накладом у 200 тис. примірників роздається у тому числі на окупованій території. Цей контент виготовляється на виконання Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу, яка зараз перебуває на остаточному узгодженні у Кабміні.

Джапарова також нагадала, що цього дня 100 років тому, у день проголошення Третього універсалу УНР, у Бахмуті вперше на Донбасі над будинком повітової земської управи було піднято українські прапори - як символ того, що “Україна була, є і буде на Донбасі”.

Як наголошувалося, Третім універсалом територія Катеринославської губернії (до якої належали велика частина території нинішніх Донецької та Луганської областей) була проголошена територією Української Народної Республіки. При цьому одним із співавторів ІІІ та IV Універсалу Центральної Ради став Микита Шаповал - видатний політичний діяч, науковець, міністр УНР, вихідець з Бахмутщини (народився у с. Сріблянка, нині Артемівського району Донецької області).

Загалом Донбас подарував Україні багато визначних постатей: військових, політичних та культурних діячів, зазначалося на прес-конференції.

Відеоролик "100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі" можна переглянути тут.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>