Радіостанції готові збільшувати квоти на українську пісню - Нацрада

Радіостанції готові збільшувати квоти на українську пісню - Нацрада

1315
Ukrinform
Частка пісень українською мовою в ефірі мережевих радіостанцій у жовтні становила в середньому 32%, а ведення передач державною мовою - понад 80%.

Про це у Фейсбуці повідомив член Нацради Сергій Костинський. 

«Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення завершила чергову хвилю моніторингу 16-ти загальнонаціональних радіостанцій на предмет виконання вимог закону щодо мовних квот. Порушень не виявлено. Найбільша частка українських пісень - в ефірі «Країна ФМ» (100%), а також радіостанцій Суспільного мовлення: радіо «Промінь» (98%), радіо «Культура» (66%), Українське радіо (90%). У середньому, частка пісень українською мовою інших 12-ти мережевих радіостанцій становила 32%, що дозволяє стверджувати, що мовники готові до збільшення з 8 листопада квоти з 25-ти до 30%. Частка ведення передач державною мовою на цих радіостанціях в середньому становить 80,8%, тоді як закон вимагає 50%, а з 8 листопада - 55%», - зазначив Костинський.

Хвилю моніторингу було проведено в жовтні. Дослідження охопило ефір наступних радіостанцій: «Українське радіо» (НСТУ), «Промінь» (НСТУ), «Культура» (НСТУ), «Країна ФМ», «П'ятниця», «Русское радио - Україна», «Мелодія», «Перець ФМ», «Авторадіо», «Люкс ФМ», «Шансон», «Kiss FM», «Наше радіо», «Ретро», «Ніt FM», «Ера».

Читайте також: Закон про квоти на ТБ запрацював на 100%, а результат буде рівно за рік

У Нацраді наразі очікують на результати моніторингу 179 місцевих і регіональних радіостанцій.

Наприкінці листопада буде представлений звіт за результатами року моніторингу радіоефіру на предмет виконання мовних квот.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами перших півроку від запровадження мовних квот на радіо, загальнонаціональні радіостанції перевиконували їх в середньому на 7% щодо обсягу україномовних пісень і на 30% - щодо ведення передач державною мовою. Разом із тим частка україномовних пісень в ефірі регіональних і місцевих радіостанцій на сьогодні в середньому становить 45%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>