Мовні квоти: Нацрада визначила ТОП-5

Мовні квоти: Нацрада визначила ТОП-5 "найбільш українських" радіостанцій

Укрінформ
У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення визначили ТОП-5 загальнодержавних радіостанцій, які перевищують квоти щодо обсягу пісень українською мовою.

Про це повідомив член Нацради Сергій Костинський 19 вересня на прес-конференції в Укрінформі.

"За результатами добових моніторингів ми підсумували, які радіостанції є локомотивами з популяризації української мови. Назву умовний ТОП-5 радіостанцій за обсягом україномовних пісень в ефірі. На першому місці "Країна-ФМ", що дає 100% українських пісень, на другому місці – Суспільне мовлення (Українське радіо, радіо "Культура" та радіо "Промінь") із сумарним показником  81%, на третьому місці – "Ера FM" (40%), четверте місце – радіо "П’ятниця" (37%) та п’яте місце посіла радіостанція "Русское радио - Україна" (35%)", – зазначив член Нацради.

Водночас, усі загальнодержавні радіостанції перевиконують норми закону й щодо обсягу ведення передач державною мовою. За результатами моніторингу, виконання квоти становить від 65 до 100% (законом визначено 50% – ред.).

Загалом, упродовж останніх півроку Нацрада провела шість етапів моніторингу 16 загальнонаціональних і 179 місцевих і регіональних радіостанцій.

Читайте також: Моніторинг мовних квот: «Україні» та «Інтеру» радять приготуватися

Як повідомляв Укрінформ, 8 листопада 2016 року набув чинності закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)".

Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-