В Україні торік випустили 35 фільмів і профінансували майже сотню - Іллєнко

В Україні торік випустили 35 фільмів і профінансували майже сотню - Іллєнко

Укрінформ
Минулого року в Україні за підтримки Державного агентства України з питань кіно вийшло 35 фільмів.

Про це сьогодні повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко, який оприлюднив результати діяльності агентства в 2016 році.

"Було завершено виробництво 35 фільмів, з яких 5 повнометражних. Один з них - анімаційний повнометражний 3D - і це взагалі перший в історії України 3D анімаційний фільм - "Микита Кожум'яка". Він успішно був у прокаті. В українському прокаті зібрав більше 11 млн гривень. Поки що це третій за бокс-офісом проект, створений за підтримки Держкіно. Більше зібрали тільки "Поводир" і "Незламна", - сказав Іллєнко.

Він наголосив при цьому, що на відміну від названих проектів "Микита Кожум'яка" зараз успішно подорожує світом. Вже вийшов у прокаті в Польщі, Туреччині та Казахстані.

"Минулого тижня він стартував у Латвії, де посів друге місце по бокс-офісу за перший вікенд, більше нього зібрав тільки "Логан". І це тільки початок подорожі цього фільму по міжнародних ринках, ще дуже багато буде новин", - зазначив Іллєнко.

Він уточнив: інші 4 повнометражних ігрових фільми, які були завершені минулого року, - це "Моя бабуся Фані Каплан" Олени Демьяненко, "Гніздо горлиці" Тараса Ткаченка, які обидва були в прокаті, а також "Окупація" Марка Хаммонда і "Січень-Березень" Юрія Речинського - прем'єра "Окупації" можлива на якомусь міжнародному фестивалі, а світова прем'єра стрічки "Січень-Березень" відбулася на фестивалі у Роттердамі. Решта фільмів, що вийшли, - це короткі метри або документальні повнометражні.

За його словами, загалом сума фінансування минулого року була суттєва, яка дозволила говорити про розвиток, про запуск великої кількості нових проектів. Було витрачено понад 242,763 млн грн на виробництво фільмів. Фінансування протягом року отримали 98 стрічок, більша частина яких знаходиться на етапі виробництва. Багато було запущено в кінці року. 

"План на цей рік на виробництво фільмів - 494,4 млн гривень. І це говорить про те, що в цьому році буде найбільша сума фінансування виробництва українських фільмів за всю історію української незалежності", - підкреслив голова Держкіно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-