У Вашингтоні теж відзначили день народження Тараса Шевченка

У Вашингтоні теж відзначили день народження Тараса Шевченка

Фото
1752
Ukrinform
Українська громада Сполучених Штатів і представники Посольства України в Вашингтоні в четвер вшанували 203-тю річницю з Дня народження Тараса Шевченка.

Церемонія відбулася біля пам'ятника Кобзареві в центрі американської столиці, повідомили в українському дипломатичному представництві.

Захід розпочався спільною молитвою, яку відправив єпископ Української католицької церкви Владика Іван Бура. Учасники церемонії поклали квіти біля пам'ятника Тарасу Шевченку.

До присутніх звернувся Посол України в США Валерій Чалий. Як підкреслив дипломат, лише кілька років тому ніхто не міг уявити, що у ХХІ столітті українцям знову випаде важке випробування – захищати незалежність, свободу й територіальну цілісність держави.

"Сьогодні ми робимо все можливе для звільнення України від окупанта. А допомагають нам дороговкази, які залишив великий Кобзар: гідність, воля й любов до Батьківщини. У найскрутніші та найтрагічніші моменти ми пам’ятаємо, що на нашому боці правда, воля і Бог, як писав про це видатний поет", - підкреслив Валерій Чалий.

З промовою до присутніх також звернувся Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій. Крім того, на церемонії зачитали вірші Кобзаря.

У Вашингтоні теж відзначили день народження Великого Кобзаря

Нагадаємо: пам'ятник Тарасу Шевченку в Вашингтоні є одним із небагатьох монументів українському Кобзареві, встановлених у столицях інших держав. Його відкриття відбулося в червні 1964 року, за присутності безпрецедентної кількості - 100 тис. людей, у тому числі представників делегацій з Канади, Аргентини, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Франції, Бельгії, Австралії.

Процесу встановлення монумента заважало потужне лобі СРСР, яке протягом кількох років процесу ухвалення цього рішення поширювало в американських ЗМІ ненависницький образ Поета. Тим не менше, на церемонії відкриття виступив сам президент США Дуайт Ейзенхауер. Він назвав Шевченка героєм України та заявив, що Кобзар "запалить тут новий світовий рух, невпинний рух до незалежності й волі всіх народів і всіх поневолених націй у світі".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>